בית משפט, אילוסטרציה

"חברת הקוסמטיקה הפסיקה לעבוד עמנו בפתאומיות, הנזקים אדירים"

תביעת ענק של 40 מיליון שקלים הוגשה על ידי שתי חברות נגד "הנקל סוד" ו"גורי שיווק בע"מ", בטענה כי לאחר עשרות שנים הפסיקו את ההתקשרות באופן לא ראוי

חברת "עיסא ערטול" וחברת "מונפדאת אל-ג'ליל" הגישו לפני כשבוע תביעת ענק בסכום של כ-40 מיליון שקלים נגד חברת "הנקל סוד" ו"גורי שיווק בע"מ", בטענה כי הפסיקו איתם את ההתקשרות לאחר 38 שנים בצורה פתאומית וגרמו להם בכך לנזקים כספיים אדירים.

בתביעה, שהוגשה באמצעות עורך הדין יוסי כהן, נטען כי חברת "עיסא ערטול" משמשת משנת 1970 כיבואנית וכמפיצה הבלעדית של מוצרי קוסמטיקה ומרככים בעזה ובגדה.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

מונדיאל 2018: רוסיה תנסה להימנע ממבוכה, מצרים תשאף להפתיע

אחרי ששרדו אלפי שנים: עצי הענק של אפריקה מתים בקצב מדאיג

המערב מסויג, באיראן מתעלמים: כך סוקרה בעולם הפסגה ההיסטורית

לטענת עו"ד כהן, החברה הייתה נציגה של חברת "הנקל סוד" במשך שנים רבות. עוד עולה מהתביעה, כי חברת גורי שיווק בע"מ, הינה חברה המתחרה בחברות התובעות מזה שנים והיא זו שבעצם נכנסה במקום החברות התובעות להיות המפיצה הבלעדית של חברת "הנקל סוד".

 עו"ד יוסי כהן, פרקליטם של משפחת נתניהו
 

עו"ד יוסי כהן (חדשות עשר )

 

עו"ד כהן טוען בתביעה כי במשך 48 שנים שימשו התובעות המפיצות הבלעדיות והראשונות של המוצרים, כאשר הפיצו אך ורק מוצרים של "הנקל". לטענת עו"ד כהן, במשך אותן שנים ארוכות ביצעו החברות את תפקידן על הצד הטוב ביותר והקימו מאפס מערך שיווק והפצה מפואר ואדיר, הכולל מנגנונים רבים שנבנו לפי דרישות חברת "הנקל". עוד נטען בתביעה, כי שתי החברות העסיקו והכשירו מנהלים חדשים לפי דרישות חברת "הנקל", והשקיעו עוד השקעות רבות שעלותן הסתכמה בעשרות מיליוני שקלים.

לטענת עו"ד כהן, במהלך כל השנים הללו זכו שתי החברות לכבוד ולשבחים מחברת הנקל, אולם מאז שמונתה מנכ"לית חדשה לחברת הנקל, החלה לנשוב רוח רעה כלפי שתי החברות. אכן, כשנתיים לאחר כניסתה של המנכ"לית לתפקידה, נטען בכתב התביעה, קיבלו שתי החברות הודעה על הפסקה מידית של ההתקשרות איתן בכל הנוגע למוצרי המרככים, וקיבלו הודעה שמי שנכנס בנעליהן כי חברת "גורי שיווק".

עוד עולה מהתביעה, כי החברות התובעות נדהמו לגלות כי המוצרים שהפיצו ממשיכים להימכר בחנויות השונות במדינת ישראל, בגדה ובעזה, כאשר על גביהם כיתוב בערבית הנושא את שמה של חברת "גורי שיווק בע"מ".

לטענת החברות, לא כך ראוי לסיים מערכת יחסים עסקית שנמשכה במשך 48 שנים. וזאת, במיוחד לאור העובדה שנגרמו לה, בעקבות הפסקת ההתקשרות ברגע, נזקים כספיים אדירים.

יודגש, כפי שטען עו"ד כהן בתביעה, שהתקשרות התובעות עם חברת "הנקל סוד", נמשכת כסדרה, בכל הקשור להפצת מוצרי הקוסמטיקה של הנקל, כאשר התקשרות זו משגשגת ומתפתחת עם השנים. הפסקת ההתקשרות נעשתה רק בנוגע למוצרים של הדנטרגנטים ולא בנוגע למוצרי הקוסמטיקה.