אבי גבאי ועמיר פרץ, ללא קרדיט

הקלטה בלעדית - פרץ נגד גבאי: "אתה דוחף את כולם לעסקנות"

בהקלטות שהגיעו לחדשות עשר נשמע הח"כ תוקף את היו"ר: "עוד לא הייתה מפלגה עם עסקנות כה גדולה". גבאי בתגובה: ״שיחפש מפלגה אחרת". פרץ השיב: "גבאי הביא לשפל"

ח"כ עמיר פרץ, לשעבר יו"ר מפלגת העבודה, יצא בחריפות נגד היו"ר הנוכחי אבי גבאי במהלך כינוס הנהלת המפלגה - כך עולה מהקלטות שהגיעו לידי חדשות עשר. 

בהקלטות ניתן לשמוע את פרץ אומר: "בסופו של יום הוא (גבאי) אמר לי 'שמע – החלטתי לרדת מהעניין הזה אבל בוא תתמוך בהקמת..", גבאי קטע את דבריו ואמר: "לא ביקשתי ממך לתמוך בשום דבר עמיר, סלח לי. אני לא צריך תמיכה ממך בשום דבר... אני צריך תמיכה ציבורית ממך בחוץ, לא בתוך המפלגה".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

איראן מזהירה את פיונגיאנג: טראמפ יבטל ההסכם עוד לפני שיחזור

המערב מסויג, באיראן מתעלמים: כך סוקרה בעולם הפסגה ההיסטורית

מונדיאל 2018: רוסיה תנסה להימנע ממבוכה, מצרים תשאף להפתיע

״אתה דוחף את כולם לעסקנות", נשמע פרץ אומר בכעס. "עוד לא הייתה מעולם מפלגה עם עסקנות כל כך גדולה כמו בתקופה שלך״.

העימות החל על רקע בקשתו של גבאי להפוך את ועידת המפלגה לגוף גדול יותר, ולמעשה לבטל את הבחירות אליה, כך שכל מי שיציב מועמדות יהפוך חבר בוועידה. כמו כן, הדברים הקשים נאמרים ברקע הסקרים הלא מחמיאים שפורסמו לאחרונה.

אבי גבאי ועמיר פרץ
 

אבי גבאי ועמיר פרץ (ללא קרדיט)

 

החלטתו של גבאי בנוגע לוועידת המפלגה גרפה התנגדויות רבות מצמרת המפלגה כמו מח"כ שלי יחימוביץ', ח"כ איתן כבל, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר ועדת החוקה של העבודה דוד ליבאי. ליבאי הביע חשש באותה הישיבה היום ל"עתיד הדמוקרטיה המפלגתית של מפלגת העבודה".

יו"ר העבודה אבי גבאי מסר בתגובה: "חבל שיש עדיין מי שלא מסוגל להכיר בהפסדיו - ולא בפעם הראשונה. אנו מציעים למי שמתקשה להיפרד מקבלני קולות, ממפקדי ארגזים, ממניפולציות ומסכינאות כרונית - להפנים את המציאות החדשה. מי שהפסיד בבחירות נדרש לשלב ידיים ולסייע במשימה או לחפש לעצמו – ולא בפעם הראשונה – מפלגה זמנית אחרת כפתרון ביניים"

מח"כ עמיר פרץ נמסר: "הצגתי את התנגדותי לביטול הבחירות לוועידת המפלגה. עמדה זו משקפת את הלך הרוח בקרב רוב הנהגת המפלגה ועל פיו מהלך זה הוא פגיעה בדמוקרטיה וירחיק אוכלוסיות חדשות מהסיכוי לתמוך במפלגה". בהמשך, התייחס פרץ לתגובת גבאי ואמר: ״תגובה מביכה של מי שהביא את המפלגה לשפל חסר תקדים. אני מציע לרכז את המאמצים בלהחזיר את הציבור העצום שברח מאיתנו השנה, ולא להשקיע בהשמצות והכפשות, בטח לא כאלה שממומנות מכספי ציבור״.