אביה של הפעוטה יסמין וינטה, חדשות עשר

אביה של הפעוטה שמתה בפ"ת בדיון בכנסת: "תמנעו את המקרה הבא"

הוועדה לזכויות הילד קיימה דיון בנוגע לקידום חוק הפיקוח, והצבת מצלמות במעונות לפעוטות. חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון: "יסמין חתמה בדמה את חשיבות החוק"

הוועדה לזכויות הילד בכנסת קיימה היום (שלישי) דיון בנוגע לקידום חוק הפיקוח על מעונות יום לפעוטות, וקידום הצבת מצלמות במעונות, בעקבות מקרה המוות של הפעוטה יסמין וינטה בפעוטון בפתח תקווה. הוריה של יסמין נכחו בדיון ונשאו דברים בפני חברי הכנסת.

אמה של הפעוטה המנוחה, דורינה וינטה, אמרה: "אני יודעת שאי אפשר להחזיר את התינוקת שלנו אבל אני רוצה שלהגן על ילדים אחרים ולהציב מצלמות למענם", והוסיפה: "אימהות חייבות לשים את ילדיהן במעון כי הן חייבות לחזור לעבוד, אבל הילדים עוד בגיל כה קטן שהם לא מסוגלים להתלונן על אלימות. אני מבקשת מכל ההורים לצאת ולהפגין".

אביה של יסמין אמר לחברי הוועדה: "אני שומע עכשיו שאתם עובדים על הפיקוח יותר מעשר שנים. אני יודע על אלפי ילדים שנפגעו בגנים, ובגלל שאין מצלמות לא יודעים מה קרה ואין הוכחות אם הייתה אלימות", והסביר: "גם במקרה שלנו לא היינו יודעים אף פעם אם לא היו מצלמות. אלוהים רצה שתלמדו מהמקרה הזה ותמנעו את המקרים בעתיד".

 הורי הפעוטה יסמין וינטה
 

הורי הפעוטה יסמין וינטה (חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

איראן מזהירה את פיונגיאנג: טראמפ יבטל ההסכם עוד לפני שיחזור

עימותים במהלך פינוי נתיב האבות: שלושה שוטרים נפצעו קל

לילה מתוח בחברון: פלסטיני חמוש בסכין נעצר במערת המכפלה

חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון, יוזמת הצעת החוק, אמרה בפתח הדיון: "יסמין חתמה בדמה את חשיבות קידום חוק הפיקוח על המעונות וקידום חוק המצלמות. אם לא הייתה מצלמה בגן, זה היה נגמר בקביעה של מוות בעריסה, והיו לא מעטות כאלה בשנתיים האחרונות. ישבו כאן הורים וסיפרו שהביאו ילד חי בבוקר וקיבלו אותו מת בערב, ולא יכלו להוכיח כלום".

חבר הכנסת איציק שמולי צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אי אפשר להסביר לאמא של יסמין, אי אפשר בכלל להסתכל לה בעיניים. ההפקרות עולה לנו ממש ביוקר. רפורמת הפיקוח הייתה מונעת ממפלצת כזו להיכנס לגן, וחוק המצלמות שלי היה מבטיח סביבה בטוחה יותר. כעת זה כמו רולטה- אי אפשר לדעת מי הפעוט הבא שיפגע. אם לא נעביר את החקיקה יבואו חלילה עוד טרגדיות".

בתוך כך, הערב הפגינו מאות הורים ברחבי הארץ כדי לקדם את אותו החוק שנידון בוועדה. מהצפון ועד הדרום נערכו מחאות עם מסר ברור – דם ילדינו לא הפקר.

אתמול הוגש כתב אישום נגד אינה סקיבנקו, הסייעת שהואשמה בהריגת הפעוטה  לפני שלושה שבועות במעון בפתח תקווה. כמו כן, סקיבנקו מואשמת בריבוי עבירות התעללות בפעוטות אחרים. מכתב האישום עולה כי הסייעת, תושבת ארעית מאוקראינה בת 23 שעבדה בגן הילדים בשלוש השנים האחרונות, הטיחה את התינוקת על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה וצפתה במכשיר הסלולרי עד שמתה. כמו כן, נכתב כי בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה התעללה הנאשמת בתינוקות, במה שהפך "כדבר שבשגרה".