דוח חמור: חשד לפלילים בהכנת מעון ראש הממשלה לביקור טראמפ

במסמך שהוציא מבקר משרד רה"מ נחשפו אי סדרים כספיים הנוגעים לשיפוץ משכן נתניהו טרם ביקור נשיא ארה"ב בשנה שעברה. הדוח הועבר ליועמ"ש, שיפתח ככל הנראה בחקירה פלילית

דוח חמור שחובר על ידי מבקר הפנים של משרד ראש הממשלה, חושף אי סדרים כספיים הנוגעים לשיפוץ וההכנה של בית ראש הממשלה לקראת ביקור נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בשנה שעברה. המסמך שחיבר המבקר מעלה חשדות בפלילים.

לקראת הביקור שיפצו את המעון במאות אלפי שקלים, ולאחריו הכין מבקר הפנים דוח חמור וחריף המעלה חשד לביצוע עבירות פליליות. זאת, לאחר שתשאל חלק מאנשי משרד רה"מ. אחת העובדות שתושאלו היא דורית שטיינמץ, בכירה במשרד והאחראית על השיפוץ.

 שרה נתניהו בסרטון המפורסם על מעון ראש הממשלה
 

שרה נתניהו בסרטון המפורסם על מעון ראש הממשלה(פייסבוק )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

אשתו של ניבי זגורי נעצרה בחשד למעורבות בניסיון רצח טל קורקוס

יוני משוגע: מחר - גשמים בצפון ובמרכז, חשש לשיטפונות בנחלים

פסגת טראמפ קים תתחיל מחר במתחם נופש שתכנן משרד פוסטר ושות

הדוח הועבר ליועצת המשפטית של משרד רה"מ שלומית ברנע פרגו, שבעקבות החשד לפלילים העבירה אותו לפרקליט המדינה. הוא העביר את הדוח ליועץ המשפטי אביחי מדנלבליט וכעת הוא נמצא לפניו. מנדלבליט אמור להחליט בקרוב מה לעשות עם הדוח וככל הנראה יפתח בחקירה פלילית.

משרד המשפטים בתגובה: "איננו מתייחסים להליכי בדיקה או חקירה המתנהלים ולפניות המתקבלות בנושא חשש לפלילים. ואין בכך כדי לאשר או להכחיש הליכים או פניות.

מחר ייחקר שוב ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואתמול (ראשון) נודע חדשות עשר כי חקירת פרשת נתניהו-מוזס כללה פעולות חקירה לא שגרתיות של המשטרה - איכוני טלפונים סלולריים של מעורבים בפרשה.

איכון הטלפונים עשוי לסתור את קו ההגנה של ראש הממשלה, שטוען כי השיחות עם מו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס, לא נועדו ליישום. איכון הטלפונים מצטלב עם פעולות חקירה נוספות ומוכיח לכאורה כי היה ניסיון לקדם אמירות או סיכומים שהיו בין נתניהו למוזס. מדובר בראיות משעותיות בתיק.

בנוסף, בהקלטות שניר חפץ העביר למשטרה ישנן ארבע קלטות משמעותיות, שחלקן נוגעות לתיק 2000 באופן ברור וישיר. הקלטות אלו מעלות את שמותיהם של מעורבים נוספים ומשמעותיים בפרשה, שאינם בהכרח חשודים. חרף כלל הראיות החדשות, טרם ידוע על מה ייחקר נתניהו בעוד יומיים.