המרכז הרפואי מאיר, חדשות עשר

מחדל בביה"ח: גופת קשישה שיועדה למחקר - נקברה במקום קשיש אחר

נהג אמבולנס שהגיע לאסוף את גופת הקשישה שנתרמה למדע מבית החולים "מאיר" נדהם לגלום כי לפניו נמצאת גופת גבר. לאחר בירור עלה כי האישה נקברה בשוגג במקום הקשיש

פרסום ראשון: שתי גופות של קשישים שהלכו לעולמם במרכז הרפואי "מאיר" בשבוע שעבר, הוחלפו בטעות. משפחתה של הקשישה ביקשה לקיים את בקשתה האחרונה ולתרום את גופתה למדע, ואילו משפחתו של הקשיש ביקשה לקבור אותו ולערוך לו הלוויה. אך טעות קריטית של בית החולים גרמה לכך שהקשישה נקברה ואילו גופתו של הקשיש יועדה למדע.

במקרה של פטירה בבית חולים, ישנן הוראות ברורות שאמורות למנוע מקרים כאלה. בית החולים צריך לזהות את הגופה לפני השחרור, נהג האמבולנס שמגיע לאסוף את הגופה לקבורה צריך לוודא שאסף את הגופה הנכונה, ולפני הקבורה גם בני המשפחה צריכים לזהות את הגופה. עם זאת, ההלווייה נערכה והאישה נקברה במקום הגבר.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בלון תבערה נחת על גג חממה בעוטף עזה; אין נפגעים

אשתו של ניבי זגורי נעצרה בחשד למעורבות בניסיון רצח טל קורקוס

יוני משוגע: מחר - גשמים בצפון ובמרכז, חשש לשיטפונות בנחלים

 המרכז הרפואי מאיר
 

המרכז הרפואי מאיר (חדשות עשר)

 

נהג אמבולנס מטעם אוניברסיטת תל אביב הגיע הבוקר (שני) לאסוף את גופת הקשישה מבית החולים, ונדהם לגלות שמדובר בגופה של גבר. אחרי שבית החולים ערך בירור מקיף, התבררה הטעות ושתי המשפחות, שלא ידעו דבר, זומנו לבית החולים ושם הודיעו להם על המחדל. כעת הגורמים הרלוונטיים צריכים להוציא מהקבר את הגופה ולקבור את הקשיש. בית החולים הודיע למשפחות הנפטרים כי יישא בעלויות.

מבית החולים מאיר נמסר בתגובה: "לצערנו חלה טעות ושוחררה גופתה של הנפטרת לקבורה. צר לנו על שארע, אנו מתנצלים בפני המשפחות ושולחים את תנחומנו הכנים".