בלון תבערה נחת על גג חממה בעוטף עזה; אין נפגעים

שריפה פרצה במבנה הנמצא במועצה האזורית חוף אשקלון. היא כובתה באופן מידי, ונגרם נזק קל במקום. במקביל פרצה שריפה כתוצאה מבלון תבערה בסמוך לקיבוץ מפלסים

המתיחות בדרום: בלון הליום שהופרח ברצועת עזה ועליו חומר תבערה נחת היום (שני) על גג חממה באחד היישובים במועצה האזורית חוף אשקלון. שריפה קטנה פרצה במקום וכובתה באופן מידי. אין נפגעים, ונזק קל נגרם למבנה.

מוקדם יותר, בלון תבערה נוסף נפל באזור פתוח בין קיבוץ מפלסים לכפר עזה וגרם לשריפה שבעקבותיה נסגר כביש 232 לזמן מה. צוותי כיבוי השתלטו על השריפה, האש כובתה והכביש נפתח לתנועה. כמו כן פרצו שריפות באזור בארי, שוקדה וכיסופים, וכוחות הכיבוי פועלים להשתלטות על הלהבות. 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

אשתו של ניבי זגורי נעצרה בחשד למעורבות ברצח טל קורקוס

שבע שנות מאסר לכוכב הריאלטי שהורשע בעבירות מין בשתי תלמידות

בכיר במשרד הביטחון נעצר בחשד למרמה בסך עשרות מיליוני שקלים

 גג החממה שנפגע מבלון התבערה
 

גג החממה שנפגע מבלון התבערה( דרום אדום)

 

בימים האחרונים פרצו כמה שריפות בעוטף עזה בעקבות עפיפוני ובלוני תבערה. בשבוע שעבר הייתה זו הפעם הראשונה שבה המתפרעים בעזה חיברו מטען חבלה לבלון הליום שיכול להגיע למרחקים גדולים הרבה יותר מעפיפוני התבערה. ביום שבת פרצו 17 שריפות בעוטף עזה באזור יער בארי, נחל בשול, נחל אסף ובאזור צומת יד מרדכי.

במסגרת נסיונות הממשלה להלחם בתופעה, ועדת החוץ והביטחון אישרה היום להצבעה בקריאה שנייה ושלישית את החוק המאפשר לקזז מהתקציב המועבר לרשות הפלסטינית כספים המועברים על ידי הרשות למשפחות מחבלים, כמו גם את סך תשלומי הפיצויים בגין נזקי השריפות האחרונות בעוטף עזה שנגרמו על ידי עפיפוני תבערה.  

 פלסטינים בגבול עזה עם עפיפון תבערה
 

פלסטינים בגבול עזה עם עפיפון תבערה(חדשות עשר )

 

יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, התייחס לנפילת בלון התבערה: "בימי אלה הסתיים הקציר ברוב השדות. בהתחלה אמרו: 'עפיפונים זה משחק ילדים'. אחר כך העפיפון הגיע יחד עם לפיד בוער והשדות החלו להישרף. התארגנו כאן באזור עם קומביינים מכל הארץ וקצרנו את השדות כמה שיותר מהר. לשמחתי, משרד החקלאות נרתם וסייע לחקלאים במתן תקצוב להקדמת הקציר. והנה, מגיע גם בלון ההליום, שיכול להגיע עד שמונה ועשרה ק"מ מהגבול". 

עוד הוסיף: "אז מה הבעיה? הפתרון לכאורה הוא פשוט: ניתן היה להפסיק את אספקת גז ההליום לרצועת עזה, אלא שיש בעיה: גז הליום משמש את בתי החולים ברצועת עזה ומבחינתנו, כל מה שקשור לרפואה והצלת חיי אדם - אנחנו לא מגבילים. בינתיים, הבלונים ממשיכים להגיע מרצועת עזה ואני סבור שעם תום עונת הקציר, יתגברו גם הניסיונות לשלוח גם בלוני נפץ. אנחנו נכנסים לעידן נוסף של טרור שגם איתו אנו צריכים לדעת להתמודד ואני בטוח שגם כאן המדינה תצטרך להשקיע הרבה מאוד משאבים וכמו שהתמודדה עם הפצמ"רים והקסאמים, המדינה תתמודד עם בלוני הנפץ והתבערה. אני סמוך ובטוח שגם כאן, הצבא עם יכולותיו הטכנולוגיות, יתן לזה פתרון. ובינתיים, אני סבור כי משרדי הממשלה הרלוונטיים חייבים לשבת עם ראשי הרשויות בעוטף עזה על מנת להכין תכנית כלכלית רב שנתית שתאפשר לנו להמשיך והתמודד עם מגוון פעולות הטרור שבא לפתחנו"