מיכל זגורי וטל קורקוס, חדשות עשר

אשתו של ניבי זגורי נעצרה בחשד למעורבות בניסיון רצח טל קורקוס

מעצרה של מיכל זגורי, רעיית העבריין המואשם בעצמו ברצח שאירע בשנה שעברה, וחשוד ברצח של אשתו של קורקוס, הוארך עד לחמישי. קורקוס היה בעבר יד ימינו של ראש ארגון הפשע

הותר לפרסום: מיכל זגורי, אשתו של ראש ארגון הפשע ניבי זגורי, נעצרה אתמול (ראשון) בחשד למעורבות בניסיון הרצח של טל קורקוס - שאירע טרם רציחתו בשנה שעברה. מעצרה הוארך עד ליום חמישי.

לפני חצי שנה הוגש כתב אישום כנגד ניבי זגורי בגין שני מעשי רצח ושלושה ניסיונות רצח, וכתב אישום נגד מיכאל מור בגין רצח עד המדינה טל קורקוס. בנוסף הוגשו כתבי אישום נגד אריק איטל, אליושה בן שלום ושמעון שרביט בגין מעורבותם בשני מקרי רצח.

 העבריינים מיכאל מור וניב זגורי
 

העבריינים מיכאל מור וניב זגורי( ללא קרדיט)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

פסגת טראמפ קים תתחיל מחר במתחם נופש שתכנן משרד פוסטר ושות

בכיר במשרד הביטחון נעצר בחשד למרמה בסך עשרות מיליוני שקלים

אח בבית אבות בי-ם נעצר בחשד שתקף מטופלת בת 77 וגרם לה חבלות

לפי כתב האישום, לאחר שחרורו של ניבי זגורי ממאסר אותו ריצה, החליט לגרום למותם של העדים, אלישע סבח, טל קורקוס, אשר ראה בהם אחראים להעמדתו ולהעמדת אדם איטל, מקורבו, לדין. כמו כן, החליט לרצוח את לירז תשובה, בתו של סבח, לאחר שהתברר על חקירתה על ידי המשטרה ובשל החשש שתגוייס כעדת מדינה ותפליל אותם. זגורי ומור חברו יחד לחסל את עד המדינה כדי להרתיע את כל מי שיתכנן לחצות את הקווים בעתיד. לשם כך הוא גייס את אריק איטל, מקורבו של זגורי ואחיו של אדם איטל, רוצח שכיר בעצמו שהורשע בארבעה מעשי רצח.

קורקוס היה יד ימינו של זגורי ואחד האנשים הכי חזקים בעולם הפשע בדרום הארץ. בשנת 2007 הפך לעד מדינה והפליל את זגורי, שנשלח בעקבות כך לשבע שנות מאסר. לאחר מכן נכנס קורקוס לתכנית להגנת עדים, נסע עם אשתו, דבורה הירש, וילדיו לחו"ל. כשחזרו לארץ, יחסיהם עלו על שרטון, קורקוס היה אלים כלפי אשתו והיא אף הוציאה צו הרחקה. קורקוס התעלם מהצו ואף נשלח לכלא בגלל שהפר אותו. בזמן שהיה בכלא, הירש נרצחה במארס 2016. היא הייתה בחניית ביתה, ונורתה לעיני שלושת ילדיה. קורקוס עצמו חוסל ביוני 2017 לאחר שרכבו התפוצץ.

 דבורה הירש וטל קורקוס
 

דבורה הירש וטל קורקוס(חדשות עשר )

 

לפני כשבועיים נעצרו שני עורכי דין בחשד לשיבוש התיכים בתיק רצח דבורה הירש, גרושתו של עד המדינה טל קורקוס. עורך הדין הראשון שוחרר למעצר בית בן חמישה ימים, והשני שוחרר למעצר בית של יומיים. בסך הכול, מדובר בעורך הדין השלישי שנעצר בחשד למעורבות בפרשה.

לפני שלושה שבועות פורסם בחדשות עשר כי המדינה גייסה עד תביעה שעל פי החשד עלול להפליל את ראש ארגון הפשע ניבי זגורי ואנשיו ברצח. במקביל, וכתוצאה מעדותו, קיים חשש כבד לחייו ולחיי משפחתו של האיש.

באותו הזמן, עצרה המשטרה את ניבי זגורי בחשד ששלח למשימתם את רוצחיה של הירש. כמו כן, נעצר חשוד נוסף במעורבות בפרשה. זגורי עצור עד תום ההליכים בתיק הנוגע למעורבותו ברצח קורקוס עצמו. במשטרה חשדו שזגורי עומד מאחורי תכנון הרצח של הירש כבר מתחילת החקירה.