מירי רגב ומסי, רויטרס

משרד הספורט הודה: "חלוקת הכרטיסים למשחק לא הייתה תקינה"

סגן ראש מינהל הספורט במשרד אמר בדיון בוועדה לביקורת המדינה כי הייתה "העדפה לעובדי המשרד". עוד עלה כי נהלי חלוקת הכרטיסים לאירועים התרעננו רק כחודש לפני הסאגה

בווידאו: מבקר המדינה יבדוק טענות על מכירת כרטיסים למשחק הנבחרת למקורבים

שבוע לאחר ביטול משחק הנבחרת בין נבחרות ישראל וארגנטינה ושבועיים לאחר סאגת מכירת הכרטיסים למשחק, נערך היום (שני) דיון בוועדה לביקורת המדינה על אופן חלוקת הכרטיסים למשחק. דודו מלכה, סגן ראש מינהל הספורט במשרד התרבות והספורט, אמר במהלך הדיון כי הוא "מודה בדיעבד שהייתה העדפה לא תקינה של עובדי המשרד".

עוד עלה מהדיון כי נציבות שירות המדינה רעננה את נהלי חלוקת הכרטיסים לאירועים, רק כחודש לפני הסאגה. בנוסף, נדרש מבקר המדינה לבדוק חשדות לחלוקת כרטיסים לא תקינה בגמר גביע המדינה בכדורגל, שנערך בתחילת חודש מאי באצטדיון טדי בירושלים בין הפועל חיפה לבית"ר ירושלים.

מבקר המדינה הודיע לפני כשבועיים כי יפתח בבדיקת הטענות על מכירת הכרטיסים למשחק הנבחרת בכדורגל מול ארגנטינה, שהיה צפוי להתקיים ביום שבת האחרון. "בהמשך‏ לפנייתך ובהמשך‏ למידעים‏ נוספים ‏שהגיעו ‏למשרדי, ‏ובמסגרת ‏ביקורת ‏העוסקת ‏בחגיגות ‏לשנות ‏ה-70 למדינה,‏ החליט‏ מבקר ‏המדינה לעשות ‏בדיקה‏ ראשונית ‏של‏ הנושא", נמסר מלשכת המבקר, בתגובה לפנייתו של ח"כ איתן כבל. 

עוד כתבות בחדשות עשר >>

מדיניות הגירה חדשה: איטליה סירבה להכניס ספינת פליטים לשטחה

עיראק: לאחר הקריאה לחקור תוצאות הבחירות - נשרפו פתקי ההצבעה

חיוך, תמונה - וזהו: סינגפור היא סמל לחוסר המדיניות של טראמפ

ליונל מסי ומירי רגב
 

ליונל מסי ומירי רגב (רויטרס, דוברות הכנסת)

 

כבל פנה יומיים קודם לכן למבקר, בדרישה לבחון טענות על חלוקת הכרטיסים למשחק ועל שמירתם למקורבים. "מפנייה שהגיעה ללשכתי ובעקבות ידיעות שהתפרסמו לאחרונה בתקשורת, עולה כי על אף ההצהרות של התאחדות הכדורגל ומשרד התרבות והספורט, בפועל הוצע לציבור הרחב רק מספר מצומצם של כרטיסים בעוד שרובם המכריע של הכרטיסים נמכרו למקורבים", נכתב בפנייתו של כבל. לדבריו, "הגעת נבחרת ארגנטינה על שלל כוכביה לישראל היא יום חג של ממש לאוהדי הכדורגל ואם יש אמת בפנייה הרי שמדובר בהתנהלות חמורה ביותר". כמה ימים לפני הפנייה של ח"כ כבל למבקר דווח כי עובדי ציבור במשרד הספורט קיבלו הזדמנות לרכוש כרטיסים למשחק במחיר מלא, שני כרטיסים לעובד, כאשר יש להם מספר כרטיס משוריין. 

בשבוע שעבר, מספר ימים לאחר הודעתו של המבקר על פתיחה בבדיקה, הודיע משרד התרבות והספורט כי בכוונתו לוותר על הכרטיסים שהוצעו למשרד ולהחזירם לחברה המארגנת. בהודעת המשרד נכתב כי "עובדי משרד התרבות והספורט, בעצה אחת עם הנהלת המשרד, הודיעו באמצעות ועד העובדים כי בכוונתם לוותר על כל הכרטיסים למשחק ישראל-ארגנטינה שהוצעו למשרד עבור העובדים במחיר מלא, ולהחזירם לידם. זאת על אף שהם משוכנעים כי נגרם להם עוול. יובהר כי ויתור העובדים על הכרטיסים נעשה לאור תחושת אי הנוחות הכבדה ששררה בקרב העובדים בשל הפרסומים האחרונים, הפגיעה בתדמיתם כעובדי ציבור והאור השלילי בו הוצגו בתקשורת". 

כזכור, בסופו של דבר המשחק לא יצא אל הפועל לאחר שנבחרת ארגנטינה הודיעה כי לא תגיע לישראל בעקבות האיומים שנשלחו לשחקני הנבחרת, ובראשם הכוכב ליונל מסי. השרה מירי רגב תקפה את יו"ר ההתאחדות הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב, שהוביל לטענתה לביטול המשחק ע"י הפחדת השחקנים וניסתה להסיט את האש מהביקורת שהופנתה על ההחלטה לקיים את המשחק בירושלים ולא בחיפה כפי שתוכנן מראש.