האישה שנרצחה בדקירות בחיפה, חדשות עשר

חיפה: הותר לפרסום שם הנרצחת; מעצרו של בעלה הוארך בשבוע

בעלה של סיפראש אינעלם, אם לארבעה בת 36 שנדקרה למוות בשכונת קריית שמואל, נשלח לבדיקה פסיכיאטרית. סנגורו: "הוא מבולבל, חלקים רבים מהאירוע לא זכורים לו"

סיפראש אינעלם, בת 36 ואם לארבעה, היא האישה שנדקרה אתמול (ראשון) למוות בשכונת קריית שמואל שבחיפה - כך הותר היום לפרסום. כוחות המשטרה שהגיעו למקום עיכבו לחקירה את בעלה, אטירסאו אינעלם, בן 44, ובית משפט השלום בקריית ביאליק האריך את מעצרו בשבעה ימים. כמו כן, בית המשפט הסכים לבקשת סנגורו, ויסאם עראף, לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית.

סנגורו, עו"ד ויסאם עראף, מסר כי "הוא עדיין מבולבל. מצבו הנפשי מאוד קשה. לאור זאת הפנינו אותו לקבלת בדיקה פסיכיאטרית על מנת לבחון את כשירותו לעמוד לדין". לדבריו, "החקירה עדיין בתחילתה, בימים הקרובים אנחנו נדע יותר על התיק. הוא מסר לי גרסה חלקית, שבשלב הזה אניח לא יכול להתייחס אליה. חלקים רבים מהאירוע לא זכורים לו". כמו כן, עראף הבהיר כי "נערכה לו בדיקה פסיכיאטרית בשנת 2011, ולמען ההגינות קשה לומר שיש לו רקע פסיכיאטרי".

 החשוד ברצח אשתו בבית המשפט בחיפה
 

החשוד ברצח אשתו בבית המשפט בחיפה (חדשות עשר)

 

על פי החשד, בעלה ארב לסיפראש ותקף אותה בעשרות דקירות. לאחר שנעצר הוא הוחזר לזירת הדקירה, מסר בניידת המשטרה פרטים על על המעשה, והראה היכן הוא השליך את הסכין. "המשטרה יודעת כבר שנים, הם תמיד לוקחים אותו ולאחר מכן משחררים אותו", אמר אחד השכנים שמכיר את המשפחה.

כוחות מד"א הגיעו לזירה ברחוב אריה לוין שבעיר לאחר קבלת דיווח במוקד 101. הם העניקו לאישה, שנפצעה תחילה אנושות, טיפול רפואי במקום ופינו אותה לבית החולים רמב"ם - שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

שר בישיבת הקבינט: דנו בצעדים מאולתרים לעזה - לא בפתרון אמיתי

עקב תקלה ברכבת: שיבושים קשים נרשמו בקווים באזור המרכז

נתניה: שלושה פצועי ירי - בשלושה מוקדים שונים בעיר

 זירת הדקירה ברחוב אריה לוין בחיפה
 

זירת הדקירה ברחוב אריה לוין בחיפה (הצלה כרמל)

 

השכנים של האישה סיפרו כי בין הזוג קיים סכסוך של שנים, על רקע הליך גירושים. עוד ציינו כי המשטרה ביקרה בבית פעמים רבות. גורם במשטרה אמר כי "היו תלונות בעבר של האישה על כך שהחשוד מתקשר אליה ומפר צווי הרחקה, כרגע אנחנו בודקים את כל התלונות. החשוד נעצר בעבר".

יו"ר נעמת, גליה וולוך, טענה כי "הרצח בחיפה מצטרף לרצח הכפול של האחיות ביפו החודש ולמעשי רצח ותקיפה רבים נגד נשים מתחילת השנה. בחלק מהמקרים מדובר בבן הזוג ובחלק אחר של המקרים בבני משפחה שפשוט לקחו את החוק לידיהם".

"אני קוראת לממשלת ישראל לפעול בכל האמצעים ולהגביר משמעותית את פעולות החינוך והמניעה, ואת האכיפה והענישה כנגד תוקפי נשים", הבהירה וולוך. "אני פונה לכל אשה החשה מאויימת אפילו אם אינה בטוחה שהיא בסכנה - לפנות אלינו, לנעמת, או לכל מרכז אחר לטיפול ולמניעת אלימות. אנו מתחייבות לסייע תוך שמירה על דיסקרטיות מוחלטת. אל תישארו לבד עם הפחד והאימה".

מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, אוה מדז'יבוז', הוסיפה כי "הקלות הבלתי נסבלת של האלימות כלפי נשים גובה שוב ושוב את חייהן של נשים והיום - לאור יום, באמצע הרחוב, באכזריות בלי גבול. ישנה כאן תופעה מדאיגה שדורשת מהלך לאומי, בין משרדי, כולל החמרת ענישה על ידי מערכת המשפט, הגברת האכיפה על ידי המשטרה והרחקתם של גברים אלימים מעיר מגוריהם, הגדלת התקצוב של מערכות הרווחה והסיוע לנשים וילדים הסובלים מאלימות והגברת המודעות לאפשרויות העומדות בפניהן וחשיבותה של עצם הפנייה לבקשת סיוע. אנו תקווה כי הרוצח השפל מחיפה ישלם על מעשיו במלוא חומרת הדין".