בתום טקס באוניברסיטה: במקום שירת ההמנון - השיר "אני ואתה"

בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב החליטו להחליף את השיר בתום טקס הענקת התארים משירת התקווה לשירו של אריק איינשטיין. "התחשבות ברגשות הסטודנטים הערבים"

פרסום ראשון: טקס הענקת התארים בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב, שהתקיים ברביעי האחרון, לראשונה לא כלל בסיומו את שירת התקווה. במקום זאת, בתום האירוע נשמע השיר "אני ואתה" של אריק איינשטיין.

לאורך כל השנים האחרונות משמיעים כמקובל בסוף טקס הענקת התארים של הפקולטה את שירת ההמנון. לאחר שפרופסור ליאו קורי נכנס לתפקיד הדקאן במקום פרופסור אייל זיסר, הוא החליט להנהיג נהלים חדשים, שאחד מהם הוא שינוי השיר המושמע בתום הטקס.

בווידאו: השיר "אני ואתה" מנוגן בטקס הענקת התארים

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר: 

שר בישיבת הקבינט: דנו בצעדים מאולתרים לעזה - לא בפתרון אמיתי

הממשלה אישרה: תוכנית דחופה להתמודדות עם בעיית הבצורת

הסדר טיעון: שנה וחצי מאסר ללוחם דובדבן שהרג בשוגג את חברו

בשיחה עם גורם בכיר באוניברסיטת תל אביב הוסבר כי הטקס אינו ממלכתי ולכן אין חובה להשמיע את ההמנון. עוד נאמר כי סיבה נוספת לשינוי היא התחשבות האוניברסיטה ברגשות הסטודנטים הערבים.

אוניברסיטת ת"א מסרה בתגובה: "האוניברסיטה מקפידה על שירת ההמנון בטקסים לאומיים פורמליים. בטקסים אקדמיים אין חובת השמעת ההמנון וההחלטה נתונה לשיקול הפקולטות השונות"

ח"כ עודד פורר התייחס לדברים ואמר: "אני מאוד אוהב את שיריו של אינשטיין, אבל מעולם לא חשבתי שכשהוא שר על שינוי העולם הוא מתכוון לביטול ההמנון. מתברר שאוניברסיטת תל אביב לא רוצה לשנות את העולם, אלא את מדינת ישראל, היהודית והדמוקרטית".

 אוניברסיטת תל אביב
 

אוניברסיטת תל אביב(פייסבוק )

 

עוד הוסיף פורר: "הסטודנטים והסגל הם אזרחי מדינת ישראל ומתוקצבים מכספי משלם המסים ומן הראוי שיכבדו את המקום בו הם נמצאים. אם למישהו יש בעיה עם ההמנון הוא מוזמן ללמוד באוניברסיטה שאינה ישראלית. הניסיון של הסגל באוניברסיטה להפוך את המוסד הזה למנותק ממדינת ישראל על סמליה ועקרונותיה לצערי כבר לא מפתיע. הסיפור הזה מלמד על אובדן דרך של אוניברסיטת תל אביב ואני מצפה משר החינוך שהוא גם יו"ר המל"ג שיעצור את ההפקרות הזו שאנו נתקלים בה יותר מדי בתקופה האחרונה".