ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים שבה הציג את מתווה מבקשי המקלט, רויטרס

תיק 2000: איכוני המשטרה שעשויים לסתור את קו ההגנה של רה"מ

חקירת פרשת נתניהו-מוזס כללה פעולות לא שגרתיות, שמוכיחות לכאורה שהיה ניסיון לקדם את הסיכומים שהיו בין רה"מ למו"ל • שמות שני מעורבים נוספים בפרשה עלו בהקלטות חפץ

תיק 2000: מחר ייחקר שוב ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואתמול (ראשון) נודע חדשות עשר כי חקירת פרשת נתניהו-מוזס כללה פעולות חקירה לא שגרתיות של המשטרה - איכוני טלפונים סלולריים של מעורבים בפרשה.

איכון הטלפונים עשוי לסתור את קו ההגנה של ראש הממשלה, שטוען כי השיחות עם מו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס, לא נועדו ליישום. איכון הטלפונים מצטלב עם פעולות חקירה נוספות ומוכיח לכאורה כי היה ניסיון לקדם אמירות או סיכומים שהיו בין נתניהו למוזס. מדובר בראיות משעותיות בתיק.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר: 

שר בישיבת הקבינט: דנו בצעדים מאולתרים לעזה - לא בפתרון אמיתי

הסדר טיעון: שנה וחצי מאסר ללוחם דובדבן שהרג בשוגג את חברו

התפרצות בהילוך מהיר: 110 מיליארד ליטר של לבה מציפים את הוואי

 בנימין נתניהו וניר חפץ
 

בנימין נתניהו וניר חפץ(חדשות עשר )

 

בנוסף, בהקלטות שניר חפץ העביר למשטרה ישנן ארבע קלטות משמעותיות, שחלקן נוגעות לתיק 2000 באופן ברור וישיר. הקלטות אלו מעלות את שמותיהם של מעורבים נוספים ומשמעותיים בפרשה, שאינם בהכרח חשודים. חרף כלל הראיות החדשות, טרם ידוע על מה ייחקר נתניהו בעוד יומיים.

בחודש שעבר פורסם כי לאחרונה חפץ העביר למשטרה חומר משמעותי בנוגע לתיק, העוסק בחקירת השיחות בין נתניהו למוזס. בנוסף, חוות הדעת של פרקליטות מיסוי וכלכלה על תיק 1000, "תיק המתנות", קובעת שיש להעמיד את ראש הממשלה נתניהו לדין בתיק. בפרקליטות מתלבטים אם להמליץ להעמיד לדין בגין שוחד, או במרמה והפרת אמונים, כאשר הנטיה היא להמליץ על העמדה לדין בגין מרמה והפרת אמונים.