משרד ראש הממשלה, חדשות עשר

החקירה במשרד רה"מ: הממונה על אבטחת שרה נתניהו הוזז מתפקידו

בצל החשד לשחיתות שפורסם לראשונה בחדשות עשר, ליאור אפני, הקשור לפרשה, הועבר לתפקיד במערך הגיור. ממשרדו של נתניהו נמסר: "מר אפני ביקש לעבור תפקיד בשל תחושת מיצוי"

פרסום ראשון: בצל החקירה המתנהלת במשרד ראש הממשלה ונחשפה בחדשות עשר, ליאור אפני, בכיר באגף הביטחון הממונה על אבטחת של שרה נתניהו, אשת ראש הממשלה, והקשור לפרשת השחיתות, הוזז מתפקידו והועבר למערך הגיור.

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "ראש אגף הגיור הנוכחי ירון קטן הודיע על סיום עבודתו באופן מידי בשל יציאה ללימודים. לאור חשיבות הנושא ורציפות פעילות האגף ישנו צורך מידי באיוש התפקיד. מר אפני ביקש הליך ניוד לתפקיד ראש אגף הגיור (ולא ראש מערך הגיור), הליך המקובל בשירות המדינה ועל פי כל כללי התקשי"ר. הבקשה לעבור תפקיד עלתה ממר אפני בשל תחושת מיצוי לאחר 13 שנים באותו התפקיד. מר אפני בעל ניסיון ניהולי מוכח וכל טענה אחרת בדבר המניע לשיבוצו היא שקרית ומופרכת".

שרה נתניהו
 

הממונה על אבטחתה הוזז מתפקידו. שרה נתניהו (רויטרס )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חשד לרצח בחיפה: אישה נדקרה למוות, בעלה עוכב לחקירה

הסדר טיעון: שנה וחצי מאסר ללוחם דובדבן שהרג בשוגג את חברו

לקראת הפסגה ההיסטורית: טראמפ נחת בסינגפור

לפני חמישה חודשים פורסם לראשונה בחדשות עשר כי על פי החשד, בוצעה הטייה במכרזים במשרד רה"מ. למשטרה הגיע מידע כי נעשה שימוש מכוון במכרזים פיקטיביים אשר מטרתם הייתה להעניק לספק הרצוי את האפשרות לספק את השירות המבוקש.

במשטרה בדקו את הקשר של כמה חברות מרכזיות במשק להטיית מכרזים לכאורה במשרד ראש הממשלה. עוד נבדק האם בני הזוג נתניהו מעורבים באחד המקרים המדוברים. במשטרה חושדים כי בכירים במשרד ראש הממשלה מעורבים בפרשה. נוסף על כך נודע שגורמים מהמשרד העידו במשטרה. כמה מהם העידו לאחרונה.