זירת הדקירה ברחוב אריה לוין בחיפה, דוברות מד"א

חשד לרצח בחיפה: אישה נדקרה למוות, בעלה עוכב לחקירה

צוות מד"א הגיע לזירה ברחוב אריה לוין, ופינה את האישה לבית החולים רמב"ם - שם נקבע מותה. שכנים של הקורבן ציינו כי בינה לבין בן זוגה פרץ סכסוך ברקע הליך הגירושים

אם לארבעה ילדים בת 36 נדקרה אתמול (ראשון) למוות בשכונת קריית שמואל שבחיפה. כוחות המשטרה הגיעו למקום ועיכבו לחקירה את בעלה בן ה-44.

על פי החשד בעלה ארב לה ותקף אותה בעשרות דקירות. לאחר שנעצר הוא הוחזר לזירת הדקירה, מסר בניידת המשטרה פרטים על על המעשה, והראה היכן הוא השליך את הסכין. "המשטרה יודעת כבר שנים, הם תמיד לוקחים אותו ולאחר מכן משחררים אותו", אמר אחד השכנים שמכיר את המשפחה.

כוחות מד"א הגיעו לזירה ברחוב אריה לוין שבעיר לאחר קבלת דיווח במוקד 101. הם העניקו לאישה, שנפצעה תחילה אנושות, טיפול רפואי במקום ופינו אותה לבית החולים רמב"ם - שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

השכנים של האישה סיפרו כי בין הזוג קיים סכסוך של שנים, על רקע הליך גירושים. עוד ציינו כי המשטרה ביקרה בבית פעמים רבות. 

 זירת הדקירה ברחוב אריה לוין בחיפה
 

זירת הדקירה ברחוב אריה לוין בחיפה (הצלה כרמל)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הסדר טיעון: שנה וחצי מאסר ללוחם דובדבן שהרג בשוגג את חברו

התפרצות בהילוך מהיר: 110 מיליארד ליטר של לבה מציפים את הוואי

הממשלה אישרה: תוכנית דחופה להתמודדות עם בעיית הבצורת

גורם במשטרה: "היו תלונות בעבר של האישה על כך שהחשוד מתקשר אליה ומפר צווי הרחקה, כרגע אנחנו בודקים את כל התלונות. החשוד נעצר בעבר".

חובש בכיר רכוב על אופנוע מד"א אמוץ יגדל סיפר: "כשהגעתי לרחוב ראיתי אישה כבת 36 שוכבת על המדרכה כשהיא מחוסרת הכרה עם סימני אלימות. הענקנתי לה טיפול רפואי ראשוני מציל חיים שכלל עצירת דימומים והיא פונתה במהירות תוך כדי המשך טיפול רפואי לבי"ח כשמצבה אנוש".

מנכ״לית הרשות לקידום מעמד האישה, אוה מדז׳יבוז׳: ״הקלות הבלתי נסבלת של האלימות כלפי נשים גובה שוב ושוב את חייהן של נשים והיום - לאור יום, באמצע הרחוב, באכזריות בלי גבול. ישנה כאן תופעה מדאיגה שדורשת מהלך לאומי, בין משרדי, כולל החמרת ענישה על ידי מערכת המשפט, הגברת האכיפה על ידי המשטרה והרחקתם של גברים אלימים מעיר מגוריהם, הגדלת התקצוב של מערכות הרווחה והסיוע לנשים וילדים הסובלים מאלימות והגברת המודעות לאפשרויות העומדות בפניהן וחשיבותה של עצם הפנייה לבקשת סיוע. אנו תקווה כי הרוצח השפל מחיפה ישלם על מעשיו במלוא חומרת הדין״.

יו"ר נעמת, גליה וולוך, על הרצח בחיפה: ״הרצח בחיפה מצטרף לרצח הכפול של האחיות ביפו החודש ולמעשי רצח ותקיפה רבים נגד נשים מתחילת השנה. בחלק מהמקרים מדובר בבן הזוג ובחלק אחר של המקרים בבני משפחה שפשוט לקחו את החוק לידיהם. אני קוראת לממשלת ישראל לפעול בכל האמצעים ולהגביר משמעותית את פעולות החינוך והמניעה, ואת האכיפה והענישה כנגד תוקפי נשים. אני פונה לכל אשה החשה מאויימת אפילו אם אינה בטוחה שהיא בסכנה- לפנות אלינו לנעמת או לכל מרכז אחר לטיפול ולמניעת אלימות. אנו מתחייבות לסייע תוך שמירה על דיסקרטיות מוחלטת. אל תישארו לבד עם הפחד והאימה".

בחמישי האחרון נדקרה למוות פאדיה קדיס, בת 52, ברחוב אהבת ישראל שביפו. מדובר באלמנתו של גבי קדיס, יושב ראש האגודה הנוצרית אורתודוקסית שנרצח במהלך תהלוכת חג המולד לפני כשש שנים. המשטרה עצרה שני חשודים במעורבות במעשה, ועל פי ההערכה הראשונית לא קיים קשר לרצח בעלה. 

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה מצאו את קדיס ללא רוח חיים במקלחת, ונאלצו לקבוע את מותה במקום. כוחות משטרה רבים הגיעו למקום והחלו בחקירת נסיבות האירוע. "בדירה שכבה אישה כבת 50 כשהיא מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם סימני אלימות בפלג גופה העליון", סיפר חובש רפואת חירום במד"א רן מנוסיס. "ביצענו בה מספר בדיקות רפואיות אך היא הייתה ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נקבע מותה".

לפני כשבועיים נורתה למוות סאמר חטיב, תושבת יפו בת 33 ואם לשלושה, בעת ששהתה ברכבה עם חברה - שנפצעה באירוע. ממשטרת מחוז מרכז נמסר אז כי מספר דקות לאחר האירוע, שאירע בכביש 4313 שבשפלה, דווח על ירי שבוצע מרכב חולף, וכוח משטרה שהגיע למקום איתר ברכב את שתי הנשים.

בנוסף לכך, לפני ארבעה שבועות שתי אחיות, בנות 19 ו-21 מיפו, נדקרו למוות, על ידי אחיהן המעורער בנפשו, שנעצר לאחר שהתקשר למוקד 100 והודה במעשה. צוות מד"א הגיע לדירה, מצא את האחיות דקורות בפלג גופן העליון, וקבע את מותן במקום.