תיעוד: כך חילצה יחידת 669 את הפצועים באסון השיטפון בערבה

חיל האוויר פרסם סרטון שמציג את חילוץ הנערים מנחל צפית. בתיעוד ניתן לראות את המחלצים יורדים לקרקע באמצעות חבל, רותמים את הפצועים אליהם ומעלים אותם בחזרה למסוק

חיל האוויר פרסם אמש (שבת) תיעוד של יחידת 669 בעת חילוץ הפצועים באסון השיטפון בנחל צפית, שאירע ב-26 באפריל ובו נהרגו עשרה נערים שהשתתפו בטיול של מכינת "בני ציון". בתיעוד ניתן לראות את המחלצים יורדים מהמסוק לעבר הקרקע באמצעות חבל, רותמים את הפצועים אליהם ומעלים אותם בחזרה למסוק, שם הם קיבלו טיפול רפואי.

באתר חיל האוויר פורסמו עדויות של לוחמי היחידה שחילצו במהלך האירוע 15 בני אדם מהנחל, ובהם שני פצועים. "לוחם מהצוות שלי נכנס לתוך השיטפון, הוא טיפס לגומחה בתוך הסלעים. היו שם ארבעה נערים בתוך חריץ קטן בסלע שנופפו למסוק שלנו עם בגד. אנשים חושבים שהכבל שאיתו יורדים המחלצים מהמסוק עומד ישר, אך במציאות הוא מטלטל מצד לצד וראיתי איך הלוחם התנגש שוב ושוב בסלעים", סיפר רס"ן ד', סגן מפקד היחידה".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

האמת העירומה: אלפי נשים ששחו ללא בגדים - שברו את שיא גינס

מות האקדמיה: מה גרם לאוניברסיטאות לאבד את הרלוונטיות?

בגלל תקיפת תן - אתר הקמפינג בחמת גדר נסגר. צפו בתיעוד המאבק

 תיעוד חילוץ הניצולים מהאסון בנחל צפית
 

תיעוד חילוץ הניצולים מהאסון בנחל צפית (חיל האוויר )

 

עוד הוסיף רס"ן ד' כי "כשהגעתי אל הנערים, חילצתי קודם נערה שהייתה במצב הכי פחות טוב מבין הארבעה והעלתי אותה למסוק. ככה, עשיתי את זה ארבע פעמים עד שחילצתי את כולם. בכל פעם אתה מבין עד כמה התרחיש הזה מסוכן והבטן מתהפכת", סיפר.


"הייתי בכוננות רגילה בטייסת בתור קברניט. אחרי שסיימנו חילוץ באזור ירושלים, קיבלנו הוראה לטוס דרומה לאירוע. המידע היה מעורפל מאוד ולא ידענו למה לצפות. לפעמים אתה מקבל מידע שונה ממה שקורה בפועל, אז אתה לומד לקחת הכל בעירבון מוגבל", תיאר סרן ע', טייס בטייסת 123 ("ציפורי המדבר"), שהטיס בעת האירוע מסוק סער מסוג "ינשוף". "בהמשך הבנו שמדובר באירוע עם שיטפונות ונחלים זורמים, מה שנחשב לאירוע קיצוני", סיפר.

  הרוגי האסון השיטפון בערבה
 

הרוגי האסון השיטפון בערבה (חדשות עשר)

 

בשבוע שעבר הבהיר משרד החינוך הבהיר למכינת "בני ציון", שבמסגרתה יצאו בני נוער למסע הגיבוש שהסתיים במות תשע נערות ונער לפני כחודש וחצי, כי במידה ולא תציג רפורמה משמעותית בניהולה, תיאלץ ב-20 ביוני לסגור את שעריה לשנה הקרובה. כחלק מהרפורמה, משרד החינוך דורש מהמכינה להציג מנהל חדש, צוות מנוסה ותוכנית שתבטיח איכות ובעיקר בטיחות, אחרת לא יקבלו הכרה.