"מצפה מהמנהלת להתנער מהאמירות": זעם בענף הכדורסל על רשף לוי

הסטנד-אפיסט התבדח על יציאתו מהארון של שופט בטקס רשמי ועורר תרעומת. "אני חושב שהספורט המקצועי זה המקום שהכי נגוע בהומופוביה וגזענות", אמר למגזין עם אושרת קוטלר

זה היה סוף שבוע של גאווה צבעונית בתל אביב, אבל על המצעד המרהיב האפילו קולות צורמים שהגיעו דווקא מהספורט.

בטקס מצטייני העונה בכדורסל הצליח לעורר הסטנד-אפיסט רשף לוי תרעומת ואפילו כעס. כאשר התבדח על יציאתו מהארון של אחד השופטים בליגה. לוי סבר שנכון לבנות את הצחוקים בקהל על חשבון הקהילה הגאה - דווקא בשבוע הגאווה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בת 9 במצב קשה לאחר שטבעה בחוף בחיפה

מחר: הקבינט ידון במצב ההומניטרי בעזה ובאפשרות להסדרה מדינית

בגלל תקיפת תן - אתר הקמפינג בחמת גדר נסגר. צפו בתיעוד המאבק

"שופט כדורסל ראשון יצא מהארון והודיע שהוא גיי. זה התחיל, אגב, מקללות במשחקים. צעקו לו שהוא הומו והוא אמר, 'יש מצב'. ידוע גם הרגע המפורסם במשחק שאמרו לו, בוא'נה, הייתה עבירה והוא אמר, 'סליחה, לא הייתי מרוכז, הסתכלתי לך על התחת'", סיפר לוי לקהל.

 רשף לוי בטקס מצטייני העונה של מנהלת הליגה בכדורסל
 

רשף לוי בטקס מצטייני העונה של מנהלת הליגה בכדורסל (באדיבות one1)

 

בליגת העל בכדורסל אין אף שחקן הומו מחוץ לארון. היחידים שמעזים הם רק שלושה שופטים מהליגה ששמעו את דבריו של לוי ומצאו בהם המון חוסר טעם.

"זה ספורט שהומופוביה היא עדיין משהו מאוד מושרש ועמוק בו. הציפייה שלי ממנהלת ליגת העל בכדורסל להתנער מאמירות כאלה ולהתחיל לייצר תוכניות שהולכות למגר הומופוביה", אומר לחדשות עשר דן ילון, שופט בליגת העל בכדורסל שהוסיף, "איגוד השופטים בכדורסל שאני חלק ממנו, הוא נווה מדבר בהקשר הזה. כמובן ששם אין שום סוג של אפליה".

"אני מייחל לתקופה שכן יהיה אפשר לצחוק על הדברים האלה. אני חושב שהספורט המקצועי זה המקום שהכי נגוע בהומופוביה וגזענות", אומר שחקן הכדורסל לשעבר גילי מוסינזון שיצא מהארון כביסקסואל. ואילו ברשתות החברתיות, דברי לוי זכו לתגובות ביקורתיות. כך למשל, בטוקבקים כונה האירוע "מגעיל ומביך".

איש כדורסל בכיר שנכח באולם אמר לחדשות עשר: "הכדורסל כבר לא שם. זה היה הזוי לשמוע את הבדיחות האלה באירוע של המנהלת".

שי ברמסון, חבר ועד מנהל באגודה למען הלהט"ב, התייחס אף הוא לדברים: "חשוב שמנהלת הכדורסל תגנה צנזורה כפי שעשתה בתגובתה, אבל לאור המצב בענף הכדורסל והלהט"בופוביה בספורט, כמו גם התגובות ששמענו בכתבה מפי השופטים והשחקנים עצמם, המנהלת חייבת להבהיר ולהדגיש את עמדתה נגד הלהט"בופוביה בכדורסל הישראלי, ולא להתחבא מאחורי דגל 'חופש הביטוי'. זו האחריות שלה".

מטעם מנהלת הליגה נמסר בתגובה: "המנהלת לא עסקה ולא עוסקת בצנזורה תרבותית או קומית למופע של הבדרן רשף לוי שהופיע אתמול באירוע מצטייני העונה. לוי הכין חומר מקורי לאירוע ולא התבקש לאשר טקסטים מראש. תוכן המופע הוא על דעת עצמו. תפקיד המנהלת מעולם לא היה להיות קומיסרית או צנזורית של תוכן בידורי, אם מישהו נפגע מתוכן המופע של מר לוי אין לנו אלא להצטער".

רשף לוי העדיף שלא להגיב לדברים.