"אין לי לאן לחזור": שוחררה מהכלא - וחוששת לשוב לשטחי הרש"פ

ג', שריצתה 12 שנות מאסר לאחר שהורשעה במעורבות ברצח בעלה שסרסר בה, רוצה להישאר בישראל מחשש שמשפחתה תיפגע בה ברגע שתחצה את המחסום. "אם אחזור לכפר הם יהרגו אותי"

ג', תושבת הרשות הפלסטינית השתחררה לאחרונה מכלא "נווה תרצה" לאחר שריצתה 12 שנות מאסר, אך בניגוד לשאר האסירים, היא הייתה מעדיפה להישאר בתוך כותלי הכלא ולא לחזור לכפר שלה מחשש לחייה. "בשבילי בית סוהר היה המקום הכי טוב. הוא הגן עליי וחיזק אותי. אף אחד לא התקרב אליי וידעתי שאני במקום בטוח", סיפרה ג'.

האישה הפלסטינית הורשעה במעורבות ברצח בעלה ונגזרו עלייה 15 שנות מאסר, שקוצרו בשלוש שנים. אחיה אמנם הרגו את הבעל לאחר שסרסר בה, אך היא סייעה להם בכך שפוררה כדורי שינה לתוך ארוחת הצהריים שלו. "הוא הכניס לי חומר לקפה ולמחרת בבוקר מצאתי את עצמה עירומה עם גבר זר במיטה", סיפרה על הפעם הראשונה בה הפך אותה לאישה בזנות בעל כורחה.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

יומיים לאחר פתיחתו - אתר הקמפינג בחמת גדר נסגר בגלל תקיפת תן

מתיחות בדרום: שריפות בעוטף עזה, הלוויות מהצד השני של הגדר

רצח הנערה היהודייה מעמיד את מדיניות ההגירה של מרקל במבחן

ג' מפחדת לזחור לרשות הפסלטינית מחשש לחייה
 

ג' מפחדת לחזור לרשות הפסלטינית מחשש לחייה (חדשות עשר)

 

ג' מודעת לסכנות שהיא תהיה חשופה אליהן ברגע שתחצה את המחסום ותחזור לשטחי הרשות הפלסטינית, ולכן הגישה בקשה להישאר בישראל. "אם אני אחזור לכפר הם יהרגו אותי", סיפרה. ג' לא מוטרדת לשווא. מיד עם שחרורה נשלחה ע"י הרשות לשיקום האסיר להוסטל, אך גם לשם הגיעו האיומים של משפחתה. "הם שלחו לי שהם יודעים איפה אני נמצאת ושהם יגיעו אליי", סיפרה ג'.

עו"ד רונית אבישר, שמייצגת את ג' ללא תמורה, מנסה לעזור לה לקבל את ההיתר המיוחל להישאר בישראל. "ברגע שהיא תעבור את המחסום הגורל שלה ברור, ולכן אני מנסה בכל כוחי לדאוג שדבר הישארותה בישראל אכן יתאפשר". למרות הפסימיות של אבישר, ג' אופטימית יותר ואמרה: "אני מאמינה שיהיה סוף טוב. החלום שלי לחיות כמו שאר האנשים. כל החיים שלי הייתי אדם מת – אני רוצה להתחיל לחיות".