מתיחות בדרום: שריפות בעוטף עזה, ירי לעבר מפריחי בלוני נפץ

טרור העפיפונים בדרום הארץ נמשך: 17 שריפות פרצו ביישובי העוטף. בד בבד, לצלילי קריאות נגד ישראל - נערכו הלוויות הרוגי ההפגנות מאתמול

  • פורסם ב:
  • 09/06/2018 16:31
  • |
  • עודכן ב:
  • 09/06/2018 20:36
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

מתיחות בדרום: 17 שריפות פרצו היום (שבת) בעוטף עזה. אחת השריפות הייתה ביער בארי ובמשך זמן רב נעשו מאמצים להשתלטות על הלהבות. נוסף לכך, פרצו שריפות בנחל הבשור ובנחל אסף. כביש 34 נסגר לתנועה בין צומת יד מרדכי לשדרות בעקבות שריפה בסמוך לכביש. 

ערוץ "PALTODAY" וסוכנות "שהאב" דיווחו אחר הצהריים כי מזל"ט צה"לי תקף מעיפי עפיפונים ליד בית חאנון. מצה"ל נמסר כי בוצע ירי אזהרה באמצעות כלי טיס לעבר חולייה שעסקה בהכנת בלוני נפץ. "צה"ל רואה בחומרה את השימוש בבלוני ועפיפוני תבערה ונפץ ויפעל למניעת השימוש בהם", מסר דובר צה"ל. לפנות ערב, צה"ל עצר פלסטיני שניסה לחצות את הגדר מרצועת עזה לישראל באזור נחל עוז, ובכליו נתפסה רוגטקה. הפלסטיני הועבר לחקירת שב"כ.

מנאסר סלאח א-דין, הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית מסרו לסוכנות "שהאב" בתגובה: "תקיפת מעיפי העפיפונים היא ראיה לכישלון של צה"ל. פעולה הזאת לא תעבור ללא עונש ולא נשתוק על הפשע הזה".

בד בבד, בזו אחר זו התקיימו היום ההלוויות של הרוגי ההפגנות מאתמול. אלפים ליוו אותם לקבורה עם הקריאות הרגילות נגד ישראל. ראש הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הנייה, נכח אף הוא בהפגנות השונות.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

יומיים לאחר פתיחתו - אתר הקמפינג בחמת גדר נסגר בגלל תקיפת תן

תיעוד: ישראלי דוקר תייר שצובט את חברתו בתאילנד

מחקרים: מסתמן שבדיקות דם יוכלו לחזות סיכונים ללידת פגים

כ-10,000 מפרי סדר הפגינו אתמול בחמישה מוקדים בגדר. בשורה של אירועים הושלך לעבר כוחות צה"ל רימון, מטען צינור וכן שוגר עפיפון תבערה שנשא חומר נפץ והתפוצץ באוויר. באירועים אחרים הפלסטינים הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר כוחות צה"ל ושיגרו עפיפוני תבערה. כמו כן, בפעם הראשונה בעימותים ברצועה, חיברו המתפרעים מטען חבלה לבלון הליום שיכול להגיע למרחקים גדולים הרבה יותר מעפיפוני התבערה.

הנייה לוחץ את ידי אנשי הצוות הרפואי בהפגנה
 

הנייה לוחץ את ידי אנשי הצוות הרפואי באחת ההלוויות (חדשות עשר )

 

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, סיכם את ההפגנות בגבול רצועת עזה ואמר כי "חמאס נכשל פעמיים - פעם אחת מכיוון שהוא השקיע כסף בטרור במקום לדאוג לצרכי האוכלוסייה ופעם נוספת כיוון שהעזתים לא הצטרפו ל'צעדת הפאודה'"

אבו רוקון הוסיף: "הגיע הזמן לומר את זה: חמאס נכשל בכל הקשור למה שמכונה 'צעדת השיבה'. בחודשים האחרונים, מנהיגי חמאס הבטיחו חצייה המונית של הגדר, אך זה לא קרה".

אתמול, פעלו לוחמי האש בשטחי עוטף עזה בכ-45 אירועי שריפות בכל הגזרה. כ-60 לוחמי אש, בסיוע 20 רכבי כיבוי פעלו להשתלט על האש. מ"מ מפקד מחוז דרום, טפסר משנה יהודה קסנטיני, מסר: "נמשיך לתגבר את עוטף עזה עם לוחמי אש ורכבי כיבוי לתגובה המהירה ביותר ובכדי להציל נפש ורכוש, תושבי מדינת ישראל בכלל ותושבי עוטף עזה בפרט בכלל צריכים לדעת שיש להם לוחמי אש מהטובים בעולם וכולם עד אחרון לוחמי האש נחושים במשימתם וימשיכו להגן על נפש ורכוש".