בגלל תקיפת תן - אתר הקמפינג בחמת גדר נסגר. צפו בתיעוד המאבק

החיה, שחדרה מירדן במהלך הלילה, תקפה שתי נשים וילדה בת חמש שישנו באתר האוהלים. בעקבות זאת, החליט ראש המועצה האזורית עמק הירדן לסגור את המקום עד להודעה חדשה

  • פורסם ב:
  • 09/06/2018 15:59
  • |
  • עודכן ב:
  • 09/06/2018 18:16
  • |
  • כתבים:
  • אלי לוי

ראש מועצה אזורית עמק הירדן, עידן גרינבאום, הורה הבוקר (שבת) על סגירת אתר הקמפינג בחמת גדר, יומיים לאחר שהושק לקראת עונת הקיץ. הסיבה להחלטה נבעה מכך שבמהלך הלילה חדרו מספר תנים מירדן לישראל, נכנסו לאתר הנופש, ואחד מהם התנפל על אנשים שישנו באחד האוהלים, בהם ילדה בת חמש ושתי נשים בגילאי 19 ו-30.

שלוש הפצועות טופלו ראשונית על ידי צוות מד"א שהגיע למקום ופונו לבית החולים פוריה שבטבריה. לאחר מכן, הועברה הילדה בת החמש לביה"ח רמב"ם שבחיפה שם קיבלה חיסון נגד כלבת ושוחררה.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

תיעוד: ישראלי דוקר תייר שצובט את חברתו בתאילנד

בדרך לסינגפור עוצרים בקנדה: טראמפ היה מעדיף לדלג על ה-G7

מחקרים: מסתמן שבדיקות דם יוכלו לחזות סיכונים ללידת פגים

ראש המועצה הנחה את אנשי חמת גדר לפעול מיידית לסגירת אתר הקמפינג עד להודעה חדשה, כדי למנוע כל אפשרות של חדירת בעלי חיים לאתר. מחר יסייר גרינבאום במקום יחד עם וטרינר המועצה, נציגים ממשרד החקלאות והבריאות ועם מנהלי חמת גדר. גרינבאום אמר: "ההחלטה להורות על סגירת אתר הלינה אינה פשוטה עבורי וברור לי שהיא תגבה מחיר לא פשוט מאתר הנופש חמת גדר - אבל היא מתחייבת כעת מהרצון להגן על שלום המבלים שפוקדים את המקום".

 מאבק בתן בחמת גדר
 

מאבק בתן בחמת גדר(חדשות עשר )

 

"לא תהיה כל פשרה בנושא שלומם, בריאותם וביטחונם של האנשים המגיעים לבלות בחמת גדר. מדובר באתר נופש ייחודי שאליו מגיעים מבלים מהארץ ומחו"ל, לאורך כל ימות השנה. הם סומכים עלינו שאנו עושים הכל, בלי יוצא מן הכלל, כדי שהבילוי שלהם יהיה בטוח ומהנה", אמר גרינבאום. עוד הוסיף כי "מזה תקופה ארוכה אנו מפעילים מספר אמצעים כדי להילחם בתופעת הכלבת באזור. הדברים נעשים על בסיס יומיומי, בשיתוף אנשי רשות הטבע והגנים ומשרדי החקלאות והבריאות".

מטעם חמת גדר נמסר בתגובה: "אתר הטבע חמת גדר מארח מדי שנה למעלה מ-400 אלף מבקרים. הנהלת האתר פועלת בשיתוף פעולה מלא עם המועצה האזורית עמק הירדן כדי למנוע הסתובבות וחדירת תנים. בעיית התנים באזור משולש הגבולות ירדן, ישראל סוריה מחייבת טיפול מערכתי. הנהלת האתר פעלה אמש במהירות ופינתה את האורחים ששהו במתחם הקמפינג  למתחם המלון באתר. אנו מצרים על פגיעה במבקרים ונעשה כל פעולה שתמנע הישנות מקרה כזה בעתיד. צוותי האתר פעלו במהירות והזעיקו את מד"א ואת גורמי הצבא. הנהלת חמת גדר בשיתוף המועצה אישרה את סגירתו הזמנית של מתחם הקמפינג בלבד. מחר יתקיים מפגש פורום בנושא  בהשתתפות גורמי המועצה, רשות הטבע והגנים ועוד. הנהלת חמת גדר פועלת בהתאם להנחיות הגורמים המקצועיים".