מפגינים פלסטינים סמוך לגדר הרצועה, דובר צה"ל

המתיחות בדרום: "העורף חזק – הקבינט לא יודע לקבל החלטות"

בצל השיבוש התדיר בשגרת החיים של התושבים, תקף ח"כ ילין את התנהלות הממשלה • יעלון: "צה"ל מטפל באיומים נכון" • ח"כ בר-לב: חיסולים ממוקדים יביאו לרקטות על נתב"ג

המתיחות בדרום: כבר מספר שבועות שתושבי עוטף עזה מתמודדים עם טרור יום-יומי של עפיפוני תבערה שנשלחים לעבר הישובים שלהם ומכלים כל חלקה טובה של קרקע חקלאית ולעיתים אף מסכנים את בתיהם. נוכח המציאות, תקף היום (שבת) ח"כ חיים ילין (יש עתיד), תושב העוטף בעצמו ולשעבר ראש מועצת אשכול, את התנהלות הקבינט המדיני-ביטחוני בנושא: "אין לנו קבינט שיודע לקבל החלטות".

ילין השתתף באירוע "שבתרבות" בבאר שבע ואמר כי "הקבינט חייב לקבל החלטה לגבי רצועת עזה והוא חייב ליישם - דין עפיפון כדין קסאם. עד אז טרור העפיפונים ימשיך והעוטף ימשיך לבעור. אנחנו עורף חזק, יש לנו צבא חזק, יש לנו ראשי מועצה טובים ומה אין לנו? אין לנו קבינט שיודע לקבל החלטות".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

רצח הנערה היהודייה מעמיד את מדיניות ההגירה של מרקל במבחן

מחקרים: מסתמן שבדיקות דם יוכלו לחזות סיכונים ללידת פגים

תואר במשאבי אנוש: כך סטיב קר משאיר את הווריורס בפסגה

 שר הביטחון לשעבר יעלון באירוע "שבתרבות" בראשל"צ
 

שר הביטחון לשעבר יעלון באירוע "שבתרבות" בראשל"צ (חדשות עשר)

 

משתתף נוסף באירוע בב"ש היה ח"כ עמר בר-לב (המחנה הציוני), שמשמש כיו"ר ועדת המשנה למוכנות וביטחון שוטף. "הממשלה בזבזה את ארבע השנים האחרונות כדי למנוע את המערכה הזו, והשאלה מה והאם תעשה כדי למנוע את המערכה הבאה", אמר בר-לב בהתייחסו לאירועים האחרונים בעזה. הוא הוסיף כי הפתרון בעזה צריך להיות בתחום הכלכלי. לטענתו, "למרות הצהרות חסרות אחריות של כמה מחברי הקבינט על הכרעת חמאס ובעד חיסולים ממוקדים - החיסולים הממוקדים יביאו לרקטות על ת”א ונתב”ג".

בד בבד, גם שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, התייחס לאירועים האחרונים ואף טען כי המדיניות שמנוהלת מול חמאס – נכונה. "העובדה שביהודה ושומרון אין הצטרפות למאמץ של חמאס מהרצועה היא פרי מדיניות נכונה", אמר יעלון באירוע "שבתרבות" בראשל״צ. "ישבתי בממשלות בהן כל מיני שרים 'פטריוטים' דחפו שנטיל סגרים ונחנוק את האוכלוסייה בזמן גל הסכינאות ואני התעקשתי שלא, כדי שלא נדחוק אוכלוסייה שלמה לכלל יאוש".