מחקרים חדשים: חיזוי מסתמן ללידה מוקדמת, רויטרס

מחקרים: מסתמן שבדיקות דם יוכלו לחזות סיכונים ללידת פגים

שני פרסומים חדשים מצביעים על האפשרות כי שימוש בבדיקות יביא לשינוי בעתיד הטיפול והבדיקה של נשים בהיריון. לידות מוקדמות: גורם המוות המוביל בקרב ילדים בני פחות מ-5

פריצת דרך? שני מחקרים חדשים שפורסמו לאחרונה בארצות הברית מעלים את האפשרות כי שימוש בבדיקות דם יוכל לחזות את הסיכונים ללידתם של פגים, מה שיכול לשנות את עתיד הטיפול בנשים בהיריון. "הבדיקות יאפשרו לנו להתמקד בנשים בדרך שאנו לא מסוגלים לעשות היום", אומר דר' לארי ראנד מאוניברסיטת קליפורניה שבסן פרנסיסקו, שעמוד מאחורי אחד המחקרים.

הניסיון לפיתוח הבדיקות, שנמצא בשלבים ראשוניים ביותר, זקוק למחקרים נוספים ומעמיקים יותר כדי לבדוק את אמינות, בטיחות ויעילות הממצאים שעלו בשני המחקרים שפורסמו. המחקר הראשון פורסם לפני כחודש במגזין רפואי בתחום הפרינטולוגיה, והשני פורסם השבוע במגזין למדע. לצד הפסימיות, הממצאים מראים את הכיוון אליו הולכת הרפואה המודרנית בתחום הטיפול והזיהוי של סיכוני לידה, ובעיקר הסיכונים בלידת פגים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בדרך לסינגפור עוצרים בקנדה: טראמפ היה מעדיף לדלג על ה-G7

דור הזהב: גולדן סטייט מחצה את קליבלנד בדרך לאליפות נוספת

רוכב אופניים כבן 14 נפגע מרכב בקלנסווה - מצבו קשה

 פגיה
 

פריצת דרך? תינוקות בפגיה (רויטרס)

 

"מסקרן יהיה לזהות כשאישה נמצאת בסיכון גבוה יותר משאר האוכלוסייה, לסיבוך משמעותי כמו לידה מוקדמת", אמר דר' ראנד לאחר פרסום המחקרים והוסיף: "חיזוי הסיבוכים יוכל להביא לסיום ההיריון קודם לכן (וללידת פג) במטרה לשמור על שלום האם והתינוק".

לפי נתונים שהתפרסמו בארה"ב, אחד מכל עשרה תינוקת שנולד במדינה בשנת 2016 – הוא פג. במקביל, ברחבי העולם כ-15 מיליון פגים נולדים בכל שנה – משמע לפני השלמתם של 37 שבועות היריון. לפי ארגון הבריאות העולמי, המספרים בכל שנה רק הולכים ועולים. לידות מוקדמות גם נחשבות לגורם המוות המוביל בעולם בילדים מתחת לגיל 5 – כמיליון מקרי תמותה מסוג זה דווחו לארגון בשנת 2015.