עלי בסאר, פליט עיראקי בן 22 החשוד ברצח נערה יהודיה בגרמניה, חדשות עשר

חשוד באונס וברצח הנערה היהודייה בגרמניה נעצר בעיראק

עלי בסאר בן ה-20, שחשוד כי ברח למקום הולדתו לאחר שביצע לכאורה את הפשע, נעצר לבקשת הגרמנים על ידי הכוחות הכורדיים. דיווח: חשוד שני שוחרר לאחר שאומת האליבי שלו

רצח הנערה היהודייה בגרמניה: עלי בסאר בן ה-20, שחשוד כי אנס ורצח את סוזנה פלדמן בת ה-14 בגרמניה, קבר את גופתה ביער ולאחר מכן ברח לעיראק, נעצר היום (שישי) בצפון-מזרח המדינה הערבית. "עלי בסאר נעצר על ידי השלטונות הכורדיים בצפון עיראק, לבקשת המשטרה הפדרלית הגרמנית", אמר שר הפנים הגרמני הורסט שאופר. על פי דיווחים מקומיים, החשוד השני במעשה, מהגר טורקי בן 35, שוחרר לאחר שהציג לחוקרים ראיות לאליבי משכנע.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>
צעיר נפגע קשה בתאונה בין משאית לרכב פרטי בצפון; מצבו לא יציב

בדרך ללגליזציה: הסנאט בקנדה אישר שימוש במריחואנה וגידול ביתי

מזג האוויר: חם ולח במישור החוף, שרבי בפנים הארץ ובהרים

 סוזנה פלדמן, יהודיה גרמנייה בת 14, שגופתה נמצאה במערב המדינה
 

סוזנה פלדמן, יהודיה גרמנייה בת 14, שגופתה נמצאה במערב המדינה (חדשות עשר)

 

הרצח עורר זעם בקרב גרמנים רבים, במיוחד לאחר שפורסם כי בסאר היה מבוקש על עבירות נוספות, שבהן ביצוע שוד עם סכין. לטענת רבים במדינה, שלטונות ההגירה כשלו בכך שלא גירשו אותו כבר לפני חודשים.


"על הממשלה לבקש סליחה מהוריה של סוזנה", נכתב בעיתון בילד היוצא לאור בגרמניה, "הדבר היחיד שגרוע יותר מרצח של ילד, הוא רצח ילד על ידי פושע שלא היה צריך להיות בארצנו".

המקרה העלה מחדש לסדר היום טענות כלפי מדיניות ההגירה של הקנצלרית אנגלה מרקל, שהחליטה לפתוח את גבולות גרמניה בשיא משבר הפליטים באירופה ב-2015, דבר שהוביל להגעתם של יותר ממיליון מבקשי מקלט בתוך כשנתיים.

כזכור, אמש פורסם כי גופת הנערה נמצאה קבורה בתוך יער בפרברי העיר ויסבאדן שבמערב המדינה, וכי המשטרה בגרמניה מחפשת אחר בסאר החשוד בביצוע הפשע. המשטרה סיפרה כי נער פליט בן 13 הגיע לתחנת המשטרה בוויסבאדן בתחילת השבוע וסיפר לשוטרים במקום כי הנערה נאנסה ונהרגה. לטענת הנער, ייתכן שבסאר הוא הרוצח.

גופתה של הנערה נמצאה כאמור קבורה ביער, דבר שהקשה על מלאכת זיהוי הגופה. "אנו מניחים שמדובר בסוזנה", אמר חוקר במשטרה, "אך עדיין איננו יכולים לומר בוודאות". על פי כלי תקשורת מקוריים, הנערה נחנקה למוות.