שש שנים לאחר רצח בעלה: נדקרה למוות בדירה ביפו

פאדיה קדיס, שבעלה גבי, איש ציבור מוכר בעיר, נרצח ב-2012, נמצאה ללא רוח חיים ועם סימני אלימות במקלחת שבביתה. המשטרה עצרה שני חשודים במעורבות במעשה

חשד לרצח ביפו: פאדיה קדיס, בת 52, נמצאה אמש (חמישי) מחוסרת הכרה ועם סימני אלימות דקירה ברחוב אהבת ישראל שבעיר. מדובר באלמנתו של גבי קדיס, יושב ראש האגודה הנוצרית אורתודוקסית שנרצח במהלך תהלוכת חג המולד לפני כשש שנים. המשטרה עצרה שני חשודים במעורבות במעשה, ועל פי ההערכה הראשונית לא קיים קשר לרצח בעלה. 

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה מצאו את קדיס ללא רוח חיים במקלחת, ונאלצו לקבוע את מותה במקום. כוחות משטרה רבים הגיעו למקום והחלו בחקירת נסיבות האירוע. "בדירה שכבה אישה כבת 50 כשהיא מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם סימני אלימות בפלג גופה העליון", סיפר חובש רפואת חירום במד"א רן מנוסיס. "ביצענו בה מספר בדיקות רפואיות אך היא הייתה ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נקבע מותה".

גבי קדיס נרצח בשנת 2012, ולפני שנתיים הורשעו שלושה בני אדם במעורבות ברציחתו. לפי כתב האישום נגד השלושה, הם קשרו קשר לגרום למותו של קדיס, על רקע מחלוקת על דירת מגורים שבבעלות האגודה הנוצרית. הם דקרו אותו למוות ברחוב יפת ביפו, בסמוך לבית ספר, כאשר הוא שב מתהלוכת חג המולד האורתודוקסי. התוקף, שהיה לבוש בבגדים הדומים לזה של סנטה קלאוס, דקר את קדיס בגבו ונמלט מהמקום.

ארכיון
 

זירת הרצח, היום (דוברות מד"א)

 

בשבוע שעבר נורתה למוות סאמר חטיב, תושבת יפו בת 33 ואם לשלושה, בעת ששהתה ברכבה עם חברה - שנפצעה באירוע. ממשטרת מחוז מרכז נמסר אז כי מספר דקות לאחר האירוע, שאירע בכביש 4313 שבשפלה, דווח על ירי שבוצע מרכב חולף, וכוח משטרה שהגיע למקום איתר ברכב את שתי הנשים.

בנוסף לכך, לפני שלושה שבועות שתי אחיות, בנות 19 ו-21 מיפו, נדקרו למוות, על ידי אחיהן המעורער בנפשו, שנעצר לאחר שהתקשר למוקד 100 והודה במעשה. צוות מד"א הגיע לדירה, מצא את האחיות דקורות בפלג גופן העליון, וקבע את מותן במקום.