אסון השיטפון: משרד החינוך דורש רפורמה - אחרת המכינה תיסגר

בישיבה שהתקיימה בין המשרד לנציגי "בני ציון" הובהר כי במידה והאחרונים לא יציגו תוכנית שתבטיח איכות ובטיחות, לא יקבלו הכרה לשנה הקרבה. משפחות ההרוגים בעד הסגירה

אסון השיטפון בערבה - פרסום ראשון: משרד החינוך הבהיר למכינת "בני ציון" כי במידה ולא תציג רפורמה משמעותית בניהולה, תאלץ ב-20 ביוני לסגור את שעריה לשנה הקרבה. כחלק מהרפורמה משרד החינוך דורש מהמכינה להציג מנהל חדש, צוות מנוסה ותוכנית שתבטיח איכות ובעיקר בטיחות, אחרת לא יקבלו הכרה.

משפחות התלמידות והתלמיד שנהרגו באסון עקבו בימים האחרונים לאחר ההתפתחויות הדרמטיות, הם התאגדו יחד וצפויות להשמיע קול משותף בימים הקרובים בעד ההחלטה לסגירת המכינה, דבר שייתן רוח גבית להחלטה.

אם עדיין מדריכי המכינה יתעקשו להפעיל את המכינה לשנה הבאה, אז מסתבר כי נכון לרגע זה אין מספיק נרשמים גם ככה. לאחר האסון נרשמים רבים ביטלו את השתתפותם, ומאז אין כמעט נרשמים חדשים, לכן ניתן לומר  כי ההחלטה די התקבלה.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חשד: שני אזרחי עיראק וטורקיה אנסו ורצחו נערה יהודיה בגרמניה

מצעד הגאווה 2018: אלה הרחובות בתל אביב שייחסמו לתנועה מחר

צעיר בן 20 נעצר בחשד שאנס נערה בת 13 בזמן שביקרה בביתו

  הרוגי האסון השיטפון בערבה
 

הרוגי האסון השיטפון בערבה (חדשות עשר)

 

מוקדם יותר היום מועצת המכינות הקדם צבאיות כי היא החליטה שיש לסגור לשנה את מכינת "בני ציון". "אנו סבורים שאין לפתוח את המכינה לפני השלמת תהליך בנייה מחדש", נכתב בהודעת הוועד המנהל של המועצה.

ברוב גדול הצביעו חברי הוועד כי יש לסגור את המכינה, זאת כדי להתארגן מחדש כאמור, להחליף את הצוות החברתי והמקצועי, ולהפיק לקחים. כעת, המכינה צפויה לקבל את ההמלצה ולפזר את החניכים בין המכינות השונות. בשלב זה לא יתקיימו ראיונות מכל סוג בנוגע למשרות ותפקידים במכינה. יחד עם זאת, נמסר כי "המועצה רואה ערך גדול בהמשך קיומה של מכינת בני ציון כחלק ממפעל המכינות". החלטת הוועד המנהל הועברה לנציגי משרד החינוך, משרד הביטחון ומכינת בני ציון.

שלשום, דווח לראשונה בחדשות עשר כי בימים האחרונים נערכו דיונים במכינה ומחוצה לה שהובילו לרעיון סגירת המכינה לטובת התארגנות מחדש וקבלת אחריות. המצדדים בסגירת המוסד טענו כי לא ניתן לקיים פעילות ללא הפקת לקחים. עם זאת, ההחלטה לא התקבלה באופן סופי שכן ישנם כאלה שמתנגדים לסגירת המכינה.

בתוך כך, חברי הנהלת המכינה התפטרו מוקדם יותר השבוע מתפקידם במסגרת ישיבת דירקטוריון. אם המכינה אכן תיסגר, הרי שחניכי וחניכות המכינה צפויים להתפזר בין המכינות האחרות.