יובל המבלבל, יח"צ

"מכר לו סם מסוכן": כתב אישום נגד הסוחר של "יובל המבולבל"

הפרקליטות הגישה 18 סעיפי אישום נגד מאור עלל שלפי החשד סיפק לכוכב הילדים קוקאין בעסקאות סמים ששווין עולה על מאה אלף שקל. הפרשה נחשפה לראשונה בחדשות עשר

הפרקליטות הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד מאור עלל, שעל פי החשד סחר בסמים קשים במספר רב של הזדמנויות, ושברשימת לקוחותיו נמנה גם כוכב הילדים המוכר, יובל שם-טוב – הידוע בכינוי "יובל המבולבל". שם טוב נחקר בפרשה כפי שפורסם לראשונה בחדשות עשר.

בכתב האישום נגד עלל קיימים 18 סעיפים שונים, כשבמקרה של כוכב הילדים נטען כי בין השניים בוצעו עשר עסקאות שונות בפרק זמן מתמשך של כעשרה חודשים. עוד עולה, כי בידי המשטרה עדויות על סכום הכסף שהועבר בין השניים בחלק מהעסקאות, ובחלק אחר לא ידוע כמה כסף שולם עבור הסמים. שם-טוב, לפי כתב האישום, רכש את הסם המסוכן בלפחות 12 אלף שקלים.

עו"ד אהוד בן יהודה, שמייצג את הסוחר הנאשם, אמר לעיתונאים בבית המשפט: "הלקוח שלי מכיר את 'יובל המבולבל' מתוך סדרות הטלוויזיה - אין לו קשר פלילי אליו". הוא הוסיף כי התקשורת יכולה להתייחס אל "יובל המבולבל" קצת יותר בכבוד. לטענתו - הוא לא עשה דבר נגד בני אדם.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

צפו: מה קורה כשמביאים לאורנגאוטן שמיכת פוך?

לקראת הפסגה עם טראמפ: קים חושש מהתנקשות בחייו

מחסל סדרתי: הצגת ענק של קווין דוראנט, 0:3 לגולדן סטייט בגמר

אתמול פורסם כי שם-טוב נחקר במשטרה בחשד שביצע עסקאות לרכישת קוקאין, ואף תיווך בין חבריו לבין עלל. על פי החשדות בפרשה, שנחשפה בחדשות עשר, הכוכב היה מביא לקוחות לעלל, ובתמורה קיבל הנחה בקניית הסמים. פרט לכוכב הילדים, נחקרו באזהרה בפרשה עורכי דין, דוגמניות ואף עיתונאי אמריקני.

קוקאין
 

סחר בהיקף של מאה אלף שקלים. קוקאין - אילוסטרציה (getty images)

 

המשטרה הגיעה אל הנחקרים לאחר חקירה סמויה של חוקרי תחנת לב תל אביב, שבסיומה עצרו את סוחר הקוקאין, לו רשימת לקוחות ארוכה, שפעל בתל אביב. לאחר שהחוקרים פרצו את הטלפון הנייד של האיש, נחשפה רשימת לקוחותיו הענפה – שכללה כאמור את כוכב הילדים המפורסם ואת יתר הנחקרים.

לפי חוקרי המשטרה, שם-טוב ביצע למעלה מ-50 עסקאות בחודשים האחרונים. כל עסקה כזאת נעה בין גרם לשני גרם של הסם, בעלות של למעלה מ-100 אלף שקלים בכמה חודשים בלבד. יש לציין כי נכון לעכשיו, למשטרת לב תל אביב אין כוונה להגיש כתב אישום כנגדו.

זו לא ההסתבכות הראשונה של יובל המבולבל עם החוק, בשנת 2000 היה מעורב בתאונת דרכים בירושלים שבה נפצע רוכב קטנוע בן 16. בית המשפט גזר עליו קנס של 4,000 שקלים ושלילת רישיון לחצי שנה. בשנים שלאחר מכן, צבר עשרות עבירות תנועה ורישיונו נשלל כמה פעמים.

שם-טוב בן ה-45 נולד בשכונת הגבעה הצרפתית שבצפון-מזרח ירושלים. החל את דרכו המקצועית עם ילדים לפני למעלה מ-25 שנה, כששימש גנן בגן ילדים במסגרת תקופתו בגרעין נח"ל. בהמשך, לאחר שסיים את שירותו הצבאי כקצין קרבי בחיל הרגלים, החל לעבוד כליצן בימי הולדת של ילדים.

ביולי 2004 קנה את פרסומו הראשוני בדמותו של "יובל המבולבל" כשפרסם הקלטה שנשאה את שמו. מאז, הספיק להשתתף באין ספור תכניות שונות. שם-טוב נשוי למיכל, שעבדה עבורו לפני שהתפרסם. לשניים שישה ילדים והם מתגוררים בנווה ירק.