רגב: "אמליץ לממשלה לערוך האירוויזיון בי-ם - או לא בארץ בכלל"

שרת התרבות והספורט התייחסה בכאן ב' להשלכות האפשריות מביטול משחק הנבחרת והתייחסה לתחרות השירה הפופולרית: "למדינת ישראל הזכות לקבוע איפה יהיה האירוויזיון"

האירוויזיון בירושלים? בצל הסערה מביטול משחק הנבחרת, התייחסה הבוקר (חמישי) שרת התרבות והספורט, מירי רגב, להשלכות האפשריות של המהלך הארגנטיני על אירועים עתידיים בישראל – ובדגש על אירוח האירוויזיון בשנה הבאה. "אני אמליץ לממשלה, ולרה"מ, שאם האירוויזיון לא יהיה בירושלים לא יהיה נכון לארח אותו", אמרה רגב לכאן ב'.

השרה התייחסה בדבריה לטענה שהועלתה באיגוד השידור האירופי, שעומד מאחורי תחרות האירוויזיון, כי התחרות צריכה להתקיים במקום שהוא אינו מפלג. "עם כל הכבוד לאיגוד השידור האירופי, פעם אחת מדינת ישראל ויתרה על אירוח האירוויזיון", אמרה רגב. "למדינת ישראל יש את הזכות לקבוע איפה יהיה האירוויזיון". היא הוסיפה כי עלות הפקת האירוע עומד על כ-50 מיליון שקלים וכי אם האירוע לא יתקיים בבירה - אין סיבה לארחו בישראל.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

לקראת הפסגה עם טראמפ: קים חושש מהתנקשות בחייו

מחסל סדרתי: הצגת ענק של קווין דוראנט, 0:3 לגולדן סטייט בגמר

סכנה במפרץ חיפה: כך התעלמה המדינה מפליטת הגזים המסרטנים

 מירי רגב במסע"ת בעקבות ביטול המשחק מול ארגנטינה
 

מירי רגב במסע"ת בעקבות ביטול המשחק מול ארגנטינה, אתמול (חדשות עשר)

 

אתמול, בשיחה עם "הצינור", התייחס שר התקשורת איוב קרא לנושא, וטען כי הממשלה לא תתערב בהחלטות איגוד השידור האירופי, ורק תסייע. "האירוויזיון יתקיים בהתאם למה שקבע הארגון", אמר קרא בשיחה מלונדון. "הארגון הזה מחייב נטילת הפוליטיקה מתוך האירוויזיון וכך זה יהיה. מבחינתנו, אנחנו לעזר לו ותו לא". הוא הוסיף כי אין שום סיבה שהתחרות לא תתקיים בארץ – "על פי החוקים והתקנות הבין-לאומיים".

בהמשך, קרא אף פרסם סרטון חד-משמעי בו הצהיר כי לא תהיה התערבות פוליטית בתחרות >>

בחודש שעבר פרסמו ב"הצינור" כי לפי דיווח בספרד, איגוד השידור האירופי עדכן את קפריסין (שדורגה שנייה ב אירוויזיון 2018) ואוסטריה (שלישית) על אפשרות שהתחרות בשנה הבאה תיערך אצלן. במקביל דווח כי פוליטיקאים ישראלים מנסים לפתור פלונטר שהם עצמם יצרו.

במסגרת מאבקם של ראש הממשלה נתניהו וסיעת הליכוד בתאגיד השידור הציבורי, התכוונו נתניהו והסיעה לפצל את התאגיד לשני גופים נפרדים - שרק אחד מהם יוכל לשדר חדשות. רק שחוקי האירוויזיון דורשים כי הגוף המשדר יהיה מחויב לשדר גם חדשות, כך שבעצם, פיצול אפשרי של התאגיד יבטל, הלכה למעשה, את האירוויזיון.