מבקש מקלט אריתראי על הקטטות בת"א: "המשטר רוצה להפחיד אותנו"

עמנואל ימני טען ב"לונדון את קירשנבאום" כי השלטון האריתראי מנסה לשלוט באזרחיו באמצעות תומכי המשטר בארץ. "אם יהיו יותר מתנגדים לשלטון - הוא לא יחזיק מעמד"

"רוצים להפחיד אותנו שלא נתנגד לשלטון", כך סיפר היום (רביעי) עמנואל ימני, מבקש מקלט ופעיל בקהילה האריתראית בנוגע לעימותים בשבוע האחרון בין מתנגדי ותומכי המשטר. לדבריו, קטטות דומות פורצות כל שנה מחדש בתקופה בה אריתריאה חוגגת את יום העצמאות.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ארגנטינה הודיעה רשמית: משחק הידידות מול ישראל מבוטל

נאבקת למען בעלי מוגבלויות: הלוביסטית הראשונה עם תסמונת דאון

פרשת המסרונים: גרוניס הבהיר - אין לי סמכות להשעות

ביום ראשון אירעה קטטה בקריית מלאכי שבמהלכה נפצע אדם אחד באורח בינוני. אתמול (שלישי), פרצו מהומות בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב, שבמהלכן אדם אחד נפצע קשה כתוצאה מדקירה ושלושה נפצעו. בנוסף, נעצרו 11 מתפרעים.

ימני, שהגיע לארץ לפני עשר שנים, מדבר בחשש על המצב באריתריאה. הוא אמר כי השלטון האריתראי מנסה לשלוט באזרחים שלו גם מרחוק ומשליט אימה כדי שהם לא ידברו ולא יפגינו נגדו. ימני הוסיף כי "אם בישראל ובעולם יהיו הרבה מתנגדים לשלטון באריתריאה, הוא לא יחזיק מעמד".

 עמנואל ימני, מבקש מקלט ופעיל בקהילה האריתראית
 

עמנואל ימני, מבקש מקלט ופעיל בקהילה האריתראית( חדשות עשר)

 

בד בבד, ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, התייחס לאירועים בעמוד הפייסבוק שלו: "ההתפרעויות האלימות באזור נווה שאנן אינן דבר שניתן להשלים איתו. שוחחתי עם ניצב דוד ביתן, מפקד מחוז תל אביב שהבטיח להשיב באופן מיידי את הביטחון האישי והסדר הציבורי על כנו. אני עוקב ואמשיך לעקוב באופן אישי אחרי המצב ונעשה את הכל כדי להשיב את הביטחון לתושבים".

בתוך כך, המשטרה החלה היום בהליך מנהלי להרחקת 8 נתינים זרים שנעצרו בשל יידוי אבנים ומעורבות באירועים האלימים. שמונת העצורים יורחקו למתקן סהרונים. זאת לאחר שעברו היום שימוע במשטרת ההגירה כחלק מהליך ההרחקה.