אכזבה בנבחרת ישראל: "חבל שהמשחק נמנע בגלל עניינים פוליטיים"

קפטן הנבחרת ביברס נאתכו התייחס בשיחה עם חדשות עשר להודעה על ביטול המשחק עם ישראל. "חבל שדברים שלא קשורים לספורט פוגעים בספורט". הרוש: "יום עצוב לכדורגל העולמי"

אכזבה בקרב שחקני נבחרת ישראל בעקבות הודעתה הרשמית של ארגנטינה כי משחק הידידות מול ישראל לא יתקיים. קפטן הנבחרת, ביברס נתאכו, אמר היום (רביעי) לחדשות עשר כי "חבל שדברים לא קשורים לספורט פוגעים בספורט".

השוער אריאל הרוש הוסיף כי "שחקני כדורגל רוצים רק לשחק, לקרב לבבות ולשמח. זה יום עצוב לכדורגל העולמי. יום שבו איומים על חיי שחקנים גרמו לכך שילדים מכל הלאומים והדתות לא יצפו במשחק ידידות במדינה שמשוגעת על המשחק".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

ועדת השחרורים דחתה את בקשתה של עהד תמימי לשחרור מוקדם

ארגנטינה הודיעה רשמית: משחק הידידות מול ישראל מבוטל

מיד האלוהים לראסיה של זידאן: רגעי המונדיאל הבלתי נשכחים

החלוץ בן שהר הביע גם הוא את אכזבתו מההחלטה. "אנחנו מאוכזבים כי רצינו להיות חלק מנבחרת ישראל במשחק המעניין הזה וחבל שזה נמנע בגלל עניינים פוליטיים. הייתה יכולה להיות פה חגיגה. חבל שהיה פה רעש ובלאגן סביב המשחק הזה. בתור כדורגלן רציתי לשחק מול נבחרת טובה וזה מבאס שזה לא יצא לפועל, במיוחד מכיוון שגם התכוננו למשחק הזה והתאמנו. אין כנראה מה לעשות ונעבור גם את זה".

ליונל מסי באימון נבחרת ארגנטינה
 

בנבחרת מאוכזבים. מסי באימון נבחרת ארגנטינה (רויטרס )

 


יושב ראש ההתאחדות הארגנטינית, קלאודיו טאפיה, הודיע מוקדם יותר במסיבת עיתונאים כי באופן רשמי משחק הידידות מול ישראל מבוטל. "אני רוצה לבקש סליחה מכל הקהילה הארגנטינית בישראל, מכל הילדים והאנשים שקנו כרטיסים", אמר. עוד אמר טאפיה: "אני, כיו"ר התאחדות כדורגל, אחראי על הבריאות של השחקנים ולכן החלטנו לא לנסוע לישראל. אנחנו תמיד רצינו לתרום לתהליך השלום באזור, אבל בעקבות מה שקרה ב-72 השעות האחרונות, אנו לא יכולים להגיע לשם. מיד אחרי המונדיאל נשאיר את הדלת פתוחה למשחק עם ישראל. מבקשים שוב סליחה". 


יש לציין כי למרות שיו"ר ההתאחדות אמר במסיבת העיתונאים שההחלטה היא שלו, על פי דיווחים שונים בארגנטינה, ליאו מסי התקשר אתמול באופן אישי לטאפיה, ביקש שיבוא לפגוש את השחקנים, ואמר לו שהם לא מתכוונים לטוס למשחק.

ליונל מסי ומירי רגב
 

לא תפגשו אותו. מסי ומירי רגב (רויטרס, דוברות הכנסת )

 

מפיק ויוזם המשחק מנכ"ל קבוצת קומטק דניאל בנעים אמר כי "תכננו חגיגה אמיתית של ספורט שתשמח את אזרחי ישראל, ילדים ומבוגרים כאחד, ותהווה דוגמה לכך שהספורט מתעלה מעל מחלוקות פוליטיות. לצערנו הרב, אווירת הטרור וההפחדה מצד ארגוני ההסתה הפרו-פלשתינאים, שלא בחלו באמצעים ואף איימו על חיי מסי והשחקנים הארגנטינאים, חרצו את גורלו של המשחק, ימים בודדים לפני שריקת הפתיחה של המונדיאל". 


עוד הוסיף בן נעים כי "אין לנו אף טענה כלפי השחקנים הארגנטינאים שעמדו בלחצים רבים והיו נתונים לאיומים קשים, כולל האיומים על חייהם וחיי משפחותיהם, ואנו מכבדים את החלטתם. אנו יודעים כי שחקני הנבחרת התרגשו להגיע הנה והם מצטערים על כך שלא תתאפשר להם ההזדמנות לשחק בישראל. אנו פועלים לתיאומו של מועד חדש למשחק הידידות החגיגי כאן בארץ בתום המונדיאל. אני רוצה להודות לנבחרת ישראל ולהתאחדות לכדורגל, ולמשרד התרבות והספורט על העבודה המשותפת וקידומו של אירוע ספורט חשוב זה".

זמן קצר לפני כן, עופר עיני, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, ערך מסיבת עיתונאים והפנה אצבע מאשימה לעבר מקבילו הפלסטיני, יו"ר ההתאחדות לכדורגל הפלסטינית ובכיר פתח, ג'יבריל רג'וב, בשל מאמציו למנוע את המשחק והודיע כי ישראל תתלונן לפיפ"א.

"מזה מספר שנים, עוד מ-2015, אנחנו עדים לתופעה שיושב ראש ההתאחדות לכדורגל הפלסטיני, ג'יבריל רג'וב, עושה כל שלעיל ידו כדי להוציא את הכדורגל הישראלי מהכדורגל הבין לאומי. לאורך כל השנים הללו הצלחנו לסכל את ההצעות האלה", אמר. עם זאת, לדבריו, "הפעם הוא חצה את הקו האדום. הפגנות וקריאות זה דבר לגיטימי, כל עוד זה במסגרת המקובל. פה נהיה מצב שיו"ר התאחדות שחברה בפיפ"א קורא בפרהסיה, בתקשורת, לכל הערבים בעולם, לשרוף חולצה של שחקן כדורגל. אני שומע שאפילו איימו על משפחות של שחקנים ושחקנים עצמם. אני שומע שהביטול, אם יהיה ביטול כזה, נובע מהחשש של השחקנים על חייהם. אנחנו אמורים בשעות הקרובות להוציא תלונה רשמית לפיפ"א על כל ההתנהלות הזאת", אמר.