מלחמת המפרץ: כיצד השפיעו ההפגנות על הדו קיום בחיפה?

העיר שמסמלת יותר מכל את החיים המשותפים במדינה הפכה למוקד הפגנות ועימותים. מסע בין הפעילים שמאשימים זה את זה לתושבים שמסרבים להכנע לפילוג • "קרוב לבית"

אי של שפיות: חיפה, העיר שמסמלת את הדו קיום הישראלי, הפכה בחודשים האחרונים למוקד הפגנות. מצד אחד, הפגנות תמיכה בתושבי עזה, ומצד שני פעילי ימין וצעירי הליכוד בחיפה, המפגינים תמיכה בממשלת ישראל ובפעולות צה"ל בעזה. 

הדעות לגבי ההשפעה של ההפגנות על הדו קיום בעיר חלוקות, אך התושבים מציגים תמונת מצב מעט אופטימית.

במפגש שנערך בכיכר אונסק"ו לסובלנות ולשלום בעיר עם פעילים משני צדי המפה הפוליטית נשמעו האשמות רבות אחד כלפי השני. ג'עפר פרח, שלדבריו שוטר שבר את רגלו במהלך הפגנה בחודש שעבר, טען כי יצחק שמיר היה טרוריסט ואמר ש"אם לא היו שוברים לי את הרגל אף אחד לא היה שומע על ההפגנה". ממולו, פעיל ימין האשים אותו: "אנחנו באים לעצור את ההסתה והשנאה שאתה מנסה ליצר בין תושבי חיפה".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

פרשת המסרונים: גרוניס הבהיר - אין לי סמכות להשעות

ועדת השחרורים דחתה את בקשתה של עהד תמימי לשחרור מוקדם

ארגנטינה הודיעה רשמית: משחק הידידות מול ישראל מבוטל

כיצד השפיעו ההפגנות על הדו קיום בחיפה?
 

כיצד השפיעו ההפגנות על הדו קיום בחיפה?( חדשות עשר)

 

יחד עם הפסימיות, נשמעים גם קולות אחרים, של תושבים המדברים על חיים משותפים בין ערבים ליהודים. סמי רוחאנא, בעלי מסעדת "נבילה" בעיר, טען כי "כשאנחנו יושבים פה, אנחנו לא מרגישים הבדל בין אחד לשני, אנחנו חברים גם ברמה האישית". בבית החולים רות לילדים ברמב"ם, עובדות יהודיות, נוצריות ומוסלמיות שמציגות חברות טובה. מייסא עאמר, אחות במחלקה הנפרולוגית מספרת על חברותיה לעבודה: "בשבילי היא בן אדם כמו שאני בן אדם בשבילה".