עהד תמימי בבית המשפט, רויטרס

ועדת השחרורים דחתה את בקשתה של עהד תמימי לשחרור מוקדם

לאחר ששב"כ העביר חוות דעת שבה התנגד לשחרור הצעירה הפלסטינית, החליטה הוועדה שלא לנכות שליש ממאסרה: "לא ניתן להתעלם מחומרת העבירות ומאי הבעת החרטה"

ועדת השחרורים בכלא רימונים בשרון דחתה היום (רביעי) לאחר דיון את בקשתה של הצעירה הפלסטינית שהיכתה חייל לשחרור מוקדם. זאת, בין השאר, לאור חוות דעת שב"כ, שהתנגד לקיצור שליש ממאסרה בנימוק כי מדובר בעבריינית אידיאולוגית מסוכנת, שיש להשאירה בכלא מטעמי הרתעה.

במהלך הדיון אמרה תמימי: "אצא מהכלא בראש מורם. חיילים הרגו היום את בן הדוד שלי עד א דין תמימי בן ה-21 בכפר נבי סאלח".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

מיד האלוהים לראסיה של זידאן: רגעי המונדיאל הבלתי נשכחים

פלסטיני יידה אבן לעבר חייל בשומרון - ונורה למוות

יירוט טיל ששוגר לאסדה, השמדת ספינת אויב: צפו בתרגיל חיל הים

בהחלטת הוועדה נכתב כי "לא ניתן להתעלם מחוות דעת השב"כ ומחומרת העבירות המיוחסות לאסירה ובעיקר נסיבותיהן ועמדת האסירה על כך שהיא תמשיך בדרך זו, איננה מתחרטת ולכן נותרה מסוכנותה בעינה". 

 עהד תמימי בדיון בבית המשפט הצבאי
 

עהד תמימי בדיון בבית המשפט הצבאי( ללא קרדיט)

 


עוד הוסיפו כי אמנם מדובר בתקופת מאסר נותרת קצרה ביותר, אבל "לאור אי הבעת החרטה, אמת המידה המרכזית, כאשר הוועדה שוקלת שחרור מוקדם של אסיר, הינה חומרת העבירות ורכיב חשוב ביותר הוא הערכת המסוכנות, תוך שיקול כי יש להגן על כוחות הביטחון, אשר עושים מלאכתם יומם ולילה וחשופים לפגיעות חוזרות ונשנות בגופם".

פרקליטתה של תמימי, גבי לסקי, מסרה בתגובה: "לא מפתיע שהוועדה החליטה שלא לשחרר את עהד. כשהסברתי את מציאות הכיבוש שבה חיה עהד, אמרה הוועדה שזה לא דיון פוליטי. איך שוחרר שחרור מוקדם אלאור אזריה שירה במחבל מנוטרל ומחליטים שעהד, שסטרה לחייל, תישאר בכלא?".

לפני כחודשיים, דחה בית המשפט הצבאי בעופר את בקשתה של תמימי להישפט בדלתיים פתוחות, למרות היותה קטינה. הנימוק להחלטת בית המשפט הוא הגנה על תמימי בת ה-16, אך הסנגורית המייצגת אותה טענה אחרת. "מוזר שבית משפט החליט, לאחר שעהד נשלחה למעצר עד תום ההליכים ושמה כבר פורסם מכבר, שטובתה זה לנהל משפט הרחק מהעין הציבורית", אמרה אז עו"ד לסקי, "ההחלטה הזאת אמורה להגן על עהד, אך במקום זאת היא מגנה על בית המשפט".

נגד תמימי הוגש כתב אישום בגין תקיפה והסתה. היא הואשמה בחמישה מקרים נוספים בהם תקפה את כוחות הביטחון, פרט למקרה שתועד. בנוסף הואשמה תמימי בהסתה בפייסבוק לביצוע פיגועים. כזכור, תמימי הודתה בעסקת טיעון בעבירת תקיפה ונדונה ל-8 חודשי מאסר, אותם תסיים בסוף חודש יולי.