בוגרי בית הספר הריאלי, חדשות עשר

"ערכי ביה"ס נכנסו לנשמה": 17 טייסים במחזור בודד של "הריאלי"

בוגרי מחזור שנת 68' של בית הספר החיפאי התאחדו במקום שבו בילו את שנות נעוריהם. במבט לאחור, הם ניסו להסביר כיצד המוסד הידוע הוביל אותם לשחקים • "קרוב לבית"

17 טייסים יצאו ממחזור מ"ט של בית הספר "הריאלי" בחיפה. 50 שנה לאחר מכן, הגיעו החברים לספסל הלימודים למפגש. לצד העלאת זכרונות, סיפורי מורשת ואנקדוטות משעשעות על תקופת לימודיהם, שוחחו הבוגרים הותיקים על ייחודו של בית הספר, ותהו אם היה בו משהו מיוחד שהוביל אותם להיות טייסים.
 

"לבית הספר יש תרומה מאוד גדולה, לא רק להגעה לקורס הטיס, אלא תרומה לאנשים בכלל", אמר טייס הקרב איתן אדריס, בוגר אותו מחזור, שסיים את לימודיו בשנת 1968. לדבריו, "הערכים שבית הספר הנחיל נכנסו לנשמה, נשארו בתת מודע, וזה עדיין ממשיך לקרות".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מיד האלוהים לראסיה של זידאן: רגעי המונדיאל הבלתי נשכחים
משרד הבריאות: עלייה במספר הנשאים החדשים של נגיף ה-HIV
פלסטיני יידה אבן לעבר חייל בשומרון - ונורה למוות
 

 בוגרי מחזור 1968 של "הריאלי" בחיפה
 

בוגרי מחזור 1968 של "הריאלי" בחיפה (חדשות עשר)

 


כיום בית הספר הריאלי כבר בן 105. עשרות מבוגריו קיבלו את פרס ישראל ו-303 מהבוגרים נפלו בעת שירותם הצבאי. המורשת הזו משווה לבית הספר דימוי אליטיסטי ומתנשא, אולם הבוגרים עדיין מנסים ללכת בעקבות סיסמת בית הספר, "הצנע לכת".

"מה הפך את הקבוצה הזו דווקא לקבוצת טייסים? אני לא יודעת", אמרה מורתם נעמי, שעל אף גילה המתקדם הגיעה למפגש. "אולי בית הספר, אולי שיטת המיון של חיל האוויר, אין לי תשובה לשאלה זו". הנווט ברק פלטי הוסיף: "מחזור אחרינו, שלושה בוגרי בית הספר, מפקדי פלוגה בגולני, נהרגו במלחמת יום הכיפורים. היותנו טייסים לא הופכת אותנו טובים יותר משאר הבוגרים".