רג'וב: מי שהפך המשחק לפוליטי שישלם מחיר; רה"מ: ממשיכים הלאה

לאחר ביטול משחק הנבחרת, יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית כינס מסיבת עיתונאים: "רגב צריכה להחליף קסטה – תודה למסי ובהצלחה במונדיאל", אמר בתגובה לשאלת חדשות עשר

ביטול משחק הנבחרת: לאחר שבארגנטינה הודיעו כי לא יגיעו למשחק הידידות מול ישראל באצטדיון "טדי" שבירושלים, יו"ר ההתאחדות לכדורגל הפלסטינית ובכיר פתח, ג'יבריל רג'וב, כינס היום (רביעי) מסיבת עיתונאים והתייחס לשיח הפוליטי-מדיני סביב הביטול. "מי שהפך את המשחק לפוליטי עליו לשלם מחיר", קבע רג'וב.

כשנשאל יו"ר ההתאחדות, בעברית על ידי חדשות עשר מה המסר שלו למירי רגב מחד, ולליאונל מסי מאידך, השיב: "רגב צריכה להחליף קסטה. למסי אני אומר תודה - מאחל לו ולנבחרת הצלחה במונדיאל". רג'וב טען כי הוא השקיע מאמצים רבים כדי שהמשחק לא יתקיים. "אם המשחק היה מתקיים בחיפה לא היינו פועלים אבל ברגע שהוחלט על ירושלים התחלנו לפעול בכל החזיתות", אמר.

בכיר פתח התבקש במסיבת העיתונאים ע"י חדשות עשר גם להשיב לטענה כי קרא לשרוף את תמונותו של מסי. "אמרתי רק שאם הוא יגיע לירושלים אז בטח ישרפו את תמונותיו", אמר רג'וב. בהתייחסו לשאלה אם הוא ניצח את מירי רגב קבע: "מירי רגב שונאת אותנו ולא מכירה בקיומנו - היא פאשיסטית".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

משרד הבריאות: עלייה במספר הנשאים החדשים של נגיף ה-HIV

פרסום ראשון: כוכב ילדים מפורסם נחקר בחשד לרכישת קוקאין

יירוט טיל ששוגר לאסדה, השמדת ספינת אויב: צפו בתרגיל חיל הים

 ג'בריל רג'וב במסע"ת ברמאללה
 

"תודה למסי". ג'בריל רג'וב במסע"ת (חדשות עשר )

 

במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אף הוא לביטול המשחק, רגעים לפני שהמריא מפריז ללונדון כחלק מהמסע המדיני שלו בבירות אירופה השבוע. "ממשיכים הלאה חבר'ה", אמר רה"מ.

בד בבד, בכיר חמאס, חוסאם בדראן, שיגר הודעה המשבחת את ההחלטה הארגנטינית. "ביטול המשחק עם נבחרת ארגנטינה הוא דבר שיש לשבח ולהוקיר. תמונתו האמיתית של האויב צריכה להיחשף על כל אמיתותיה בכל זירה", כתב בדראן בהודעתו

מוקדם יותר, התייחסו גם בישראל לביטול המשחק, סביבו היה עניין רב. שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הגיב בחריפות להחלטה הארגנטינית: "חבל שאבירי הכדורגל מארגנטינה לא עמדו בלחץ המסיתים שונאי ישראל, שמטרתם היחידה לפגוע בזכות הבסיסית שלנו להגנה עצמית ולהביא להשמדת ישראל. לא נכנע בפני חבורת אנטישמים תומכי טרור".

הנשיא ראובן ריבלין הביע דאגה מהפוליטיזציה בצעד הארגנטיני: "זה באמת בוקר עצוב לאוהדים, בתוכם אפילו כמה מנכדיי, אבל יש ערכים שגדולים גם יותר ממסי. הפוליטיזציה שטמונה בצעד הארגנטינאי מדאיגה אותי מאוד. גם בתקופות הקשות ביותר עשינו כל מאמץ כדי להותיר שיקולים שאינם ספורט טהור מחוץ למגרשים וחבל שנבחרת ארגנטינה לא הקפידה לעשות זאת גם הפעם".

שרת התרבות והספורט מירי רגב מסרה במהלך הלילה כי היא מקווה שנבחרת ארגנטינה תגיע בכל זאת לישראל "ולא תיכנע לאיומי הטרור ולארגוני ה-BDS". עוד מסרה רגב כי שוחחה עם היזם של המשחק, דני בן נעים, ועודכנה במאמצים לשכנע את נבחרת ארגנטינה להגיע בכל זאת לישראל. לפי הודעה רגב, נמסר לה "שמאז שנבחרת ארגנטינה הודיעה על הגעתה למשחק, ארגוני טרור שונים החלו לשלוח הודעות לשחקניה ולבני משפחתם ובהם איומים מפורשים לפגיעה בחייהם. בין היתר נשלחו לשחקנים גם סרטונים ותמונות של גופות ילדים".

ליונל מסי ומירי רגב
 

מסי לא בא. לרגב נשאר להתמודד עם הביקורת (רויטרס, דוברות הכנסת)

 

רגב גם התייחסה לטענות פוליטיקאים התולים את אי הגעת נבחרת ארגנטינה בקיום המשחק בירושלים: "אלה דברי הבל שנותנים לגיטימציה לטרור ולתומכי ה-BDS נגד מדינת ישראל. לצערי יש לנו סוסים טרויאנים בכנסת שנותנים רוח גבית לטרור".

אבי גבאי, יו"ר המחנה הציוני, התייחס לביטול המשחר וביקר בחריפות את התנהלותה של השרה רגב. "חטפנו פצצה לפנים - זה לא רק ספורט", כתב גבאי בטוויטר. "כך לצערי עלול להתחיל צונאמי בין-לאומי. ולגבי ההתנהלות המושחתת של שרת הספורט - מטקס המשואות, דרך טיימס-סקוור ועד ארגנטינה - היא מחייבת חקירת משטרה", הוסיף. במקביל, יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, אמר: "גול עצמי מרהיב לכל דוברי השלטון שמבטיחים לנו 'שמצבנו המדיני מצוין'. כואב מאד שה-BDS חוגג. כשלון מהדהד של ממשלה שטומנת את ראשה ולא קוראת את המציאות".

מההתאחדות הישראלית לכדורגל נמסר כי היו"ר והמנכ"ל נמצאים בקשר עם מארגני המשחק, ראשי ההתאחדות הארגנטינית וראשי פיפ"א, והובהר כי "נכון לעכשיו לא התקבל כל אישור רשמי על ביטול המשחק, אם כי ברור שעצם קיומו מוטל בספק". ההתאחדות התייחסה גם להתבטאויות של רג'וב טרם הביטול ולאחריו: "אנו רואים בחומרה את האיומים הפיזיים והברוטליים שחצו כל קו אדום, שהשמיע ראש ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב ותפעל ככל יכולתה בעניין במוסדות הכדורגל העולמי. יו"ר ההתאחדות יעביר בהמשך היום מכתב תלונה חריף לנשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו בדרישה למצות את הדין עם מי שהעזו להסית מפורשות לפגוע בשחקני כדורגל ופעלו לטרפד משחק ידידות בין שתי הנבחרות".