פארסה מביכה: כשכל מה שרע בכדורגל ובפוליטיקה בישראל – נפגשים

אין ספק כי ללחץ הפלסטיני על כוכבי ארגנטינה היה חלק בהחלטה לביטול המשחק, אך הפיאסקו רשום על שמה של מירי רגב - שרק ליבתה את האש • פרשנות

פרשנות: בפארסה המביכה של ביטול הגעת נבחרת ארגנטינה למשחק הידידות עם נבחרת ישראל בירושלים היה שילוב בין כל מה שרע בכדורגל הישראלי לבין כל מה שרע בפוליטיקה הישראלית - החובבנות, רדיפת הכותרות, הלאומנות והפופוליזם.

בשנים האחרונות נאבקה ישראל נגד קמפיין פלסטיני אגרסיבי בהתאחדות הכדורגל הבין-לאומית (פיפ"א) להטיל סנקציות על קבוצות כדורגל מההתנחלויות ואף להרחיק את ישראל מהארגון באופן מלא. הטיעון הישראלי, שלבסוף שכנע גם את הנהלת פיפ"א וגם התאחדויות כדורגל ברחבי העולם, היה כי אין לערב פוליטיקה בספורט. התוצאה הייתה שהמהלך הפלסטיני נכשל.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

יירוט טיל ששוגר לאסדה, השמדת ספינת אויב: צפו בתרגיל חיל הים

נאבקת למען בעלי מוגבלויות: הלוביסטית הראשונה עם תסמונת דאון

חמאס מתכנן הפגנה המונית ליום שישי - ומעוניין בעימות עם ישראל

 ליאו מסי, ארגנטינה
 

הפוליטיקה והספורט בישראל נפגשים - הוא לא יגיע. ליאונל מסי (רויטרס)

 

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, לא למדה דבר מהניסיון הרע של הפלסטינים ונפלה בעצמה לאותו הבור. במקום להתעסק בכדורגל היא הפכה את משחק הראווה עם ארגנטינה לקרקס פוליטי. החל מהלאמה של אירוע של איש עסקים פרטי, עבור בשינוי מיקום המשחק מהאצטדיון החדיש והמפואר בחיפה לאצטדיון "טדי" בירושלים אך ורק כדי לרכוב על הגל הלאומני של העברת שגרירות ארה"ב לבירה, וכלה בתכניותיה לתמונות עם הכוכב הארגנטיני מסי.

אין ספק שללחץ שהפעילו הפלסטינים ותומכיהם בארגנטינה ובעולם על מסי, היגוואין ומסצ'רנו, היה חלק בהחלטה לבטל את המשחק. אבל במקום לנסות ולפרק את הקמפיין הפלסטיני בצורה חכמה ובדיפלומטיה שקטה, מירי רגב ואנשיה רק ליבו את האש הפוליטית. במעשיהם והתבטאויותיהם הם חיזקו את הטענה הפלסטינית כי לא מדובר במשחק ידידות בין אחת הנבחרות הטובות בעולם לבין אחת הנבחרות הגרועות בעולם, אלא במהלך בעל משמעויות מדיניות מרחיקות לכת.

ח"כ מירי רגב
 

הפיאסקו רשום על שמה. רגב (חדשות עשר)

 

כבר הבוקר החלו רגב ועושי דברה להפיץ ספינים על "פיגוע" ועל "איומי טרור". בהמשך היא ודאי תאשים את התקשורת הישראלית בביטול המשחק ותפיץ שקרים נוספים. אבל לרוע מזלה - הפעם נראה שיהיה לה קשה להתחמק מלשאת באחריות. הפיאסקו הזה רשום על שמה של מירי רגב - מלא-מלא. גם ההתקרבנות של בכירי ממשלת ישראל הבוקר אינה במקומה. כל מי שיש מעט שכל ישר בקודקודו היה יכול לחשוב מראש שזה מה שעלול להתרחש ולא להשאיר את הנושא לטיפולה הבלעדי של שרת התרבות.

מירי רגב גם ניפקה עבור הפלסטינים את הניצחון המדיני הגדול ביותר שהיה להם על ישראל מאז החלטת מועצת הביטחון 2334 נגד ההתנחלויות בדצמבר 2016. ייתכן וההישג הפלסטיני כעת גדול עוד יותר כיוון שהוא לא קשור לדיפלומטיה גבוהה או לנושא ההתנחלויות שלא מעניין את רוב הציבור בישראל, אלא קשור לעניין שנוגע בצורה מוחשית בחייהם של רוב הישראלים.

מי שצריך לשלוח לרגב פרחים הוא יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית ובכיר פתח ג'יבריל רג'וב, שקיבל מתנה אדירה בקמפיין שלו לנשיאות פלסטין - ביום שאחרי אבו מאזן.