יהושע סובול על התבטאות הפרחת העפיפונים: מקווה שיעורר מהתרדמת

המחזאי הוותיק התייחס ב"אורלי וגיא" לסערה שעורר לאחר שאמר כי אם היה ילד בעזה – היה משתמש בעפיפוני תבערה: "לא מצטער. אנחנו מגדלים דורות שנפשם אכולה באלימות"

המתיחות בדרום: המחזאי יהושע סובול התייחס הבוקר (רביעי) בשיחה עם "אורלי וגיא" לסערה שעורר אתמול לאחר שאמר כי לו הוא היה ילד פלסטיני ברצועת עזה – הוא היה משתמש בעפיפוני התבערה. "אני לא מצטער כי אני מקווה שזה יעורר את האנשים מהתרדמת", אמר סובול, "החיים כאן לא נורמליים וצריך להבין שלא יצמח מזה דבר טוב".

סובול נשאל באולפן אם הוא עדיין חושב שנכון היה לומר את הדברים. הוא השיב: "לא חשבתי בזמן שהתבטאתי ואני לא חושב עכשיו. ביטאתי הרגשה ואני שלם עם זה. אמרתי שאם הייתי ילד היום ברצועת עזה ואחי או אחותי היו נפגעים מאש צלפים הייתי רוצה לשרוף את העולם כולו. אני דיברתי על כך שאנחנו, עם האלימות משני הצדדים, מגדלים דורות שנפשם פגועה ואכולה באלימות והתוצאה היא תופעת העפיפונים. מי שמעורר אש, ומגיב באש, מגיבים עליו באש - והכול נשרף". בהמשך הוסיף: "באש לא מכבים ייאוש".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

חמאס מתכנן הפגנה המונית ליום שישי - ומעוניין בעימות עם ישראל

ארגנטינה ביטלה את משחק הכדורגל עם ישראל

כך פועלת הכנופייה שמתחזה לאנשי תאגיד המים

המחזאי יהושע סובול
 

"לא מצטער". המחזאי יהושע סובול (חדשות עשר)

 

סובול לא התנצל בפני חקלאי העוטף, שסובלים מנזקים כבדים כתוצרה מטרור העפיפונים שמכלה את שדותיהם. "אני רחוק מלרצות שהאש תשרוף עוד ועוד, ומה שנשרף עכשיו היה מיותר כי אני חושב שהיינו צריכים להגיב אחרת על ההפגנות שעל הגדר", אמר המחזאי. "אני מקווה שהאש תכבה מהר וחבל לי על כל יבול שנשרף, אבל צריך להבין שעם אש לא מכבים אש", הוסיף.

המחזאי הוותיק גורס כי שני הצדדים, הישראלים והפלסטינים לא עושים מאמץ להגיע להידברות. הוא אף ביקר את החגיגות בישראל לאחר הזכייה באירוויזיון, בזמן שבעזה מתו עשרות אנשים. "כשנורו 62 פלסטינים - בכיכר רבין הייתה חגיגת אירוויזיון, אני חושב שאי אפשר היה לשיר ולהריע כשבאותו יום נהרגים אנשים מירי צלפים", אמר. "זה לא נעשה מרוע אלא מאטימות חושים".