רגב: "ארגוני טרור איימו על שחקנים ושלחו סרטוני גופות ילדים"

סערה במערכת הפוליטית בעקבות ביטולו המסתמן של המשחק בין ישראל לארגנטינה: כמה ח"כים בירכו על הביטול, אחרים תקפו את שרת הספורט: "עשתה פוליטיקה וקיבלה פוליטיקה"

שרת התרבות והספורט מירי רגב הגיבה הלילה (רביעי) לראשונה לדיווחים על ביטול משחק הכדורגל בין נבחרת ארגנטינה לנבחרת ישראל, שהיה אמור להתקיים ביום שבת באצטדיון טדי שבירושלים. רגב אמרה כי נעשים מאמצים "קדחתניים" כדי שהנבחרת הדרום האמריקאית תגיע לישראל.

בהודעה שפרסמה רגב נכתב כי נמסר לה "שמאז שנבחרת ארגנטינה הודיעה על הגעתה למשחק מול נבחרת ישראל, ארגוני טרור שונים החלו לשלוח מסרים והודעות לשחקני נבחרת ארגנטינה ולבני משפחתם ובהם איומים מפורשים לפגיעה בחייהם ובחיי משפחתם. בין היתר נשלחו לשחקנים גם סרטונים ותמונות של גופות ילדים".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

בעקבות סקר חדשות עשר: באופוזיציה יגישו חוק נישואים חד-מיניים

אופטימיות בחברה החרדית: מתווה הגיוס החדש ינציח את הפטור

מסתמן: מכינת בני ציון תיסגר לשנה בעקבות אסון השיטפון

 מירי רגב במסעת בנושא טקס הדלקת המשואות
 

מירי רגב (חדשות עשר)

 

הפרסומים על ביטול המשחק עוררו תגובות סערות במערכת הפוליטית. חברי כנסת מהאופוזיציה תקפו את רגב, והאשימו אותה בפוליטיזציה של המשחק. "רגב עשתה פוליטיקה וקיבלה פוליטיקה, הלך הכדורגל", צייץ חבר הכנסת איציק שמולי (המחנה הציוני). חברת מפלגתו שלי יחימוביץ' עקצה את רגב: "מה שווה מסי אם אי אפשר לשלוט בו?".

חברי כנסת מהרשימה המשותפת בירכו על ביטול המשחק. ח"כ יוסף ג'בארין שפנה ביום שישי האחרון לשגריר ארגנטינה בישראל וביקש ממנו לשקול מחדש את קיום המשחק בירושלים, אמר כי "ביטול המשחק הוא תשובה עולמית הולמת לממשלת הכיבוש והדיכוי". לדבריו, "הממשלה עשתה פוליטיזציה למשחק ולחצה להעבירו לירושלים מטעמים פוליטיים. היא משלמת כעת את המחיר על פוליטיזציה זו".

גם ח"כ ג'מאל זחאלקה מהרשימה המשותפת בירך על ביטול המשחק. "אני מברך את נבחרת ארגנטינה על ההחלטה לבטל המשחק באצטדיון אלמאלחה", צייץ בטוויטר, "העולם צריך ללחוץ על ישראל כדי שתקבל את החלטות האו״ם למען שלום בלי כיבוש".

כאמור, לפי דיווחים בארגנטינה, משחק הכדורגל המתוכנן ליום שבת באצטדיון טדי בין ישראל לארגנטינה בוטל, ככל הנראה כתוצאה מלחץ אנטי ישראלי בהפגנות בארגנטינה ובמחנה אימונים של הנבחרת ברצלונה. אנשי נבחרת ארגנטינה פנו בשעות האחרונות למארגנים הישראלים והודיעו להם שהם לא מעוניינים להגיע למשחק בירושלים. בימים האחרונים הופעל לחץ על משפחות שחקני הנבחרת, שקיבלו איומים וגידופים.

על פי דיווחים בכלי תקשורת בארגנטינה, שני כוכבי נבחרת ארגנטינה, ליאונל מסי וחביאר מסצ'ראנו, היו הדמויות שהובילו את ההחלטה לבטל את המשחק. חלוץ הנבחרת, גונזאלו היגוואין, אישר בריאיון לרשת ESPN את דבר ביטול המשחק ואמר: "סוף סוף נעשה הדבר הנכון".

 ליונל מסי
 

ליונל מסי (רויטרס)

 

בישראל פועלים כדי לנסות ולשנות את רוע הגזירה. גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו כי נתניהו שוחח פעמיים עם נשיא ארגנטינה, מאוריסיו מאקרי. על פי הגורמים, מאקרי אמר לנתניהו כי אין לו יכולת להשפיע על ביטול המשחק. גורם המעורה בפרטים מסר כי לא ברור מה מידת ההשפעה של הדרג המדיני בהחלטות הנהלת הנבחרת.

גורמים בהפקת המשחק אמרו כי הארגנטינים טוענים כי ביטול הגעתם נובע מסיבות ביטחוניות. "הם ראו את הרקטות מעזה ושמעו על הכוננות המוגברת לקראת יום שישי והודיעו שהם מפחדים לבוא". הגורמים הוסיפ כי "מעבר לטענות הללו, ברקע הופעלו לחצים פרו-פלסטיניים על משפחות השחקנים שלא להגיע לישראל". לדבריהם, "הסיכויים לשנות את דעתם של הארגנטינאים נראים נמוכים מאוד - נראה שהם נחושים שלא להגיע".

כאמור, בברצלונה התקיימה הפגנה גדולה, סמוך למקום בו התאמנה נבחרת ארגנטינה, נגד קיום המשחק בישראל. האוהדים קראו למסי לא להגיע לישראל לאור האירועים האלימים על גבול רצועת עזה בשבועות האחרונים. במהלך ההפגנה הניפו המפגינים חולצת נבחרת ארגנטינה מגואלת בדם.

מחאה פרו-פלסטינית באימון נבחרת ארגנטינה בברצלונה
 

מחאה פרו-פלסטינית באימון נבחרת ארגנטינה בברצלונה(רויטרס )

 

מבקר המדינה יוסף שפירא הודיע ביום חמישי כי יפתח בבדיקת הטענות על מכירת הכרטיסים למשחק הנבחרת בכדורגל מול ארגנטינה, שייערך בסוף השבוע הבא. "בהמשך‏ לפנייתך ובהמשך‏ למידעים‏ נוספים ‏שהגיעו ‏למשרדי, ‏ובמסגרת ‏ביקורת ‏העוסקת ‏בחגיגות ‏לשנות ‏ה-70 למדינה,‏ החליט‏ מבקר ‏המדינה לעשות ‏בדיקה‏ ראשונית ‏של‏ הנושא", נמסר מלשכת המבקר, בתגובה לפנייתו של ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני).