אדוה בן-דהאן, באדיבות המשפחה

"אדוה הייתה בן אדם מקסים": הסוף הטרגי של טיול החלומות בהודו

גופתה של אדוה בן-דהאן, שנהרגה בהתהפכות רכב שטח בצפון הודו תובא בימים הקרובים לישראל. בני משפחתה וחבריה מספרים על ימיה האחרונים. "היא כל הזמן רצתה לעזור"

טרגדיה בהודו: גופתה של אדוה בן-דהאן, בת 36, שנהרגה אתמול (שני) בהתהפכות רכב שטח בהודו תובא בימים הקרובים לישראל. בני משפחתה וחבריה מספרים על ימי הטיול האחרונים שאליהם התכוננה זמן רב. "אדוה הייתה בן אדם מקסים, כל הזמן מחייך, כל הזמן רוצה לעזור, כל הזמן רוצה לתת", סיפרה אילה, בת דודתה.

את האושר של בן-דהאן, שחלמה על הטיול הזה, אפשר לראות בתמונות שצילמה במסעה בהודו. לפני שלושה שבועות היא הגשימה את החלום וטסה לבדה למזרח. "זה היה החלום שלה, להגיע להודו, לטייל, ליהנות, לראות עוד, חוויות", הוסיפה אילה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

לקראת פסגת קים-טראמפ: מתיחות ביחסים בין בולטון לפומפאו

אופטימיות בחברה החרדית: מתווה הגיוס החדש ינציח את הפטור

לבקשת ישראל: צרפת העבירה מסר לאיראן בנוגע להתבססותה בסוריה

כמו מטיילים ומטיילות רבים, גם אדוה פגשה בדרך לא מעט ישראלים וישראליות והצטרפה אליהם. "אמרתי לה 'אני רוצה לעשות קופסת זכרונות מהודו, אז אחתים את האנשים שאני באינטראקציה איתם בהודו'. אדוה הייתה הראשונה שחתמה על השטר הזה", מספר דור שובל, שפגש את בן-דהאן בהודו.

  אדוה בן-דהאן, שנהרגה בתאונת דרכים בהודו
 

אדוה בן-דהאן, שנהרגה בתאונת דרכים בהודו (באדיבות המשפחה)

 

בן-דהאן נסעה אתמול ממנאלי ללה שבצפון הודו. הכביש הצר שאורכו 475 ק"מ ושמספיק בקושי למעבר של רכב אחד, מפותל מאוד ומשני צדדיו - ברוב הדרך - תהום עמוקה. בנתיב הזה עוברים בעיקר אוטובוסים ומשאיות שמשתמשים בהם בעיקר תרמילאים צעירים שמעדיפים לעשות את הדרך בנסיעה שעוברת בנוף עוצר נשימה של הרי ההימלאיה - מאשר לטוס. הנהגים ההודים עוברים את הדרך שאמורה להימשך שלושה ימים ב-24 שעות, זאת ללא שינה ובשעות החשיכה.

בכל שנה, הכביש נסגר למשך יותר מחמישה חודשים בגלל השלג שנערם בו. רק בחוד ששעבר הוא נפתח לתנועה. 100 ק"מ אחרי שבן-דהאן יצאו ממנלי, הרכב שבו נסעו התהפך לתהום. בן-דהאן נהרגה במקום, ארבעת חבריה נפצעו קשה, קל ובינוני. כוחות החילוץ המקומיים פינו אותם לבית החולים.

הבוקר פונו הפצועים בסיוע הקונסול הישראלי ונציגי בית חב"ד לנמל התעופה. להמשך טיפול בארץ.