חברי כנסת מהמחנה הציוני באירועי הגאווה , חדשות עשר

בעקבות סקר חדשות עשר: באופוזיציה יגישו חוק נישואים חד-מיניים

חברת הכנסת סתיו שפיר התייחסה לתוצאות התשאול: "הגיע הזמן שהפוליטיקאים יעשו את מה שרוב הציבור בישראל דורש"; מחר תעלה הצעת החוק להצבעה בקריאה טרומית

בעקבות סקר חדשות עשר שפורסם אמש (שני): באופוזיציה קוראים לשינוי חקיקה, ובקהילה הגאה מברכים על התוצאות. הסקר חשף כי 58% מהציבור בישראל בעד נישואים חד-מיניים, בעוד כמחצית מחברי הכנסת סירבו להביע עמדה בנושא.  

מחר תעלה להצבעה בקריאה טרומית הצעת חוק של חברת הכנסת סתיו שפיר, מהמחנה הציוני, בעניין ברית הזוגיות: "בקרב רוב המפלגות שמובילות את האופוזיציה יש תמיכה ציבורית רחבה בנישואים גאים, הגיע הזמן שהפוליטיקאים יעשו את מה שרוב הציבור בישראל דורש", אמרה שפיר.

איתי פנקס, יושב ראש אגודת הלהט"ב לשעבר, אמר היום: "הסקר הזה מוכיח שהעם מקדים את הנבחרים שלו, רואים בו בבירור שגם מפלגות כמו הליכוד ואפילו הבית היהודי צריכות אולי לחשב מסלול מחדש".

 סקר חדשות עשר: תמיכת נישואים חד מיניים בקרב הציבוא הישראלי
 

סקר חדשות עשר: תמיכת נישואים חד מיניים בקרב הציבוא הישראלי( חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

אופטימיות בחברה החרדית: מתווה הגיוס החדש ינציח את הפטור

לבקשת ישראל: צרפת העבירה מסר לאיראן בנוגע להתבססותה בסוריה

נשיא צרפת יאמר לנתניהו: יש לפעול מול איראן - אבל בחוכמה

חברת הכנסת יעל גרמן ממפלגת "יש עתיד", התייחסה אף היא לתוצאות, ואמרה: "הבעיה היא שגם הממשלה וגם הכנסת שביות בידי המפלגות החרדיות, שהן מאלצות אותנו לחיות על פי דרכן ולא על פי דרכנו".

 התפלגות תמיכת הח"כים בנישואים חד מיניים
 

התפלגות תמיכת הח"כים בנישואים חד מיניים( חדשות עשר)

 

כאמור, בדיקת עמדת חברי הכנסת בסוגייה נערכה בקרב כלל חברי הכנסת. בליכוד, מפלגת השלטון, נמצאו ארבעה תומכים בלבד: אמיר אוחנה, חבר הכנסת הגאה הראשון מטעם המפלגה, ענת ברקו, נורית קורן ושרן השכל. שני חבר כנסת התנגדו – אורן חזן ומיקי זוהר. השאר, העדיפו שלא להגיב ובהם גם השרה מירי רגב שצעדה בעבר במצעד הגאווה. המפלגות היחידות שבהן נרשמה תמיכה בלתי מסוייגת בזכותם של זוגות חד-מיניים להנשא הן מפלגת העבודה ומרצ. לצידן, גם סיעת היחיד של אורלי לוי אבקסיס הביעה תמיכה.

 לאור הנתונים, נראה כי גם בשנת 2018, לאחר 20 שנה רצופות של מצעדי גאווה, הקהילה הגאה לא תזכה לראות חקיקה שיוויונית בנושא.

הפורום לקידום הסובלנות כלפי קהילת הלהט"ב בבית היהודי על תומאות הסקר: "אנו בפורום רעות פועלים לקידום סובלנות כלפי קהילת הלהט"ב במרחב הפוליטי והחברתי הדתי לאומי, ובקרב מצביעי הבית היהודי. שמחנו לראות את השינוי החיובי בשיח, ומקווים שהדבר יתבטא גם בצעדי המפלגה בעתיד״.