לקראת פסגת קים-טראמפ: מתיחות ביחסים בין בולטון לפומפאו

היועץ לביטחון לאומי לא נכח בפגישה בין טראמפ לבכיר הקוריאני שהגיע לביקור בארה"ב בשבוע שעבר, וע"פ דיווחים הוא ממודר ע"י שר החוץ • הפסגה תיערך באי סנטוסה שבסינגפור

מתיחות לקראת הפסגה: היועץ לביטחון לאומי האמריקני, ג'ון בולטון, לא נכח במפגש ההיסטורי בין נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, לבין הבכיר מקוריאה הצפונית קים יונג צ'ול. זאת בצל ההכנות ל פסגת טראמפ-קים שתתקיים ב-12 ליוני בסינגפור, במלון קפלה, שבאי סנטוסה.

כזכור, בולטון גרם למתיחות ואף לביטול הפסגה, לאחר שאמר שהפתרון לקוריאה הצפונית לזה של לוב, מה שהכעיס את הקוריאנים. גורמים מדווחים על מתיחות וכמעט עוינות בינו לבין שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, מאדריכלי הפסגה. לפי דיווחים, גם טראמפ לא מרוצה מבולטון, והוא ממודר. מי שאחראי לכך הוא ככל הנראה פומפאו.

ג'ון בולטון
 

ג'ון בולטון(רויטרס )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

לבקשת ישראל: צרפת העבירה מסר לאיראן בנוגע להתבססותה בסוריה

חשד להתאבדות: המעצבת קייט ספייד נמצאה מתה בדירתה

מסתמן: מכינת בני ציון תיסגר לשנה בעקבות אסון השיטפון

כאמור, בליל חמישי ביקר לראשונה זה 18 שנה באופן רשמי פקיד בכיר ביותר מקוריאה הצפונית בארצות הברית ונועד עם שר החוץ האמריקני. קים יונג צ'ול, ראש המודיעין הצבאי לשעבר בקוריאה הצפונית ואחד מיועציו הקרובים ביותר של השליט קים ז'ונג און, נועד בניו יורק עם מייק פומפאו בניו יורק. השניים אף סעדו בארוחת ערב משותפת.

השניים קיימו במהלך היום מספר פגישות במטרה להציל את הפסגה בין נשיא ארה"ב טראמפ לשליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און. צ'ול נחת בניו יורק בטיסה שהגיעה לעיר מבייג'ינג.