לבקשת ישראל: צרפת העבירה מסר לאיראן בנוגע להתבססותה בסוריה

בכיר צרפתי אמר לחדשות עשר כי המסר אכן הועבר בימים האחרונים לאנשי הנשיא רוחאני, אם כי השפעתו על משמרות המהפכה הפועלים בסוריה מוגבלת • פרסום ראשון

פרסום ראשון: לבקשת ישראל, צרפת העבירה בימים האחרונים מסר לבכירים איראנים בנוגע להתבססות הצבאית האיראנית בסוריה, כך אמר בכיר צרפתי לחדשות עשר.

לדברי הבכיר הצרפתי, ישראל פנתה לפני כשבועיים לצרפת וביקשה שתעביר מסר לאיראן בנושא פעילותה הצבאית בסוריה וזאת על רקע התקיפות הישראליות נגד יעדים איראנים בסוריה. הבכיר הצרפתי אמר כי המסר אכן הועבר על ידי צרפת לבכירים איראנים אולם סירב למסור פרטים לגבי תוכן המסר.

 נתניהו ומקרון בפגישתם בפריז
 

נתניהו ומקרון בפגישתם בפריז( רויטרס)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

נשיא צרפת יאמר לנתניהו: יש לפעול מול איראן - אבל בחוכמה

תופעה מטרידה בקנדה: טווסים מציפים את העיר - ותוקפים מכוניות

המחבל שירה למוות בגיא כפרי בחיפה הורשע ברצח ממניע לאומני

הבכיר הצרפתי ציין כי צרפת תומכת בפעילות הישראלית נגד יעדים איראנים בסוריה ונגד ההתבססות האיראנית במדינה. הבכיר הצרפתי הוסיף כי בחודשים האחרונים העבירה צרפת כמה פעמים מסרים מישראל לאיראן בנוגע לפעילותה בסוריה וכן לגבי תמיכתה בחיזבאללה בלבנון.

לדבריו, צרפת מעבירה את המסרים בעיקר לאנשיו של הנשיא רוחאני שממילא אינם תומכים בפעילות של משמרות המהפכה בסוריה, ולכן עד כה השפעתם של המסרים מוגבלת.

מוקדם יותר היום מסר בכיר צרפתי לחדשות עשר כי הנשיא מקרון יאמר לראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך פגישתם בפריז  כי צרפת מסכימה שיש לפעול נגד תכנית הגרעין האיראנית, נגד תכנית הטילים ונגד החתרנות האיראנית באזור. כך מסר בכיר צרפתי לחדשות עשר.

עם זאת, אמר הבכיר, ידגיש הנשיא הצרפתי כי "יש לעשות זאת בצורה חכמה". הבכיר הצרפתי ציין כי מקרון יאמר לנתניהו כי באיראן מתקיים ויכוח פנימי חריף בין גורמים מתונים בראשות הנשיא  חסן רוחאני שרוצים לשפר את הקשרים עם מדינות המערב, לבין גורמים קיצוניים בראשות משמרות המהפכה.

לדברי הבכיר הצרפתי, מקרון יאמר לנתניהו כי יש לפעול בצורה שתחזק את הגורמים המתונים באיראן ולא את הגורמים הקיצוניים. בפגישה צפוי לעבור המסר כי צרפת תומכת בפעילות הישראלית נגד האיראנים בסוריה, מוכנה לסייע בהפעלת לחץ על איראן לצאת מסוריה וכן רוצה לפעול בדרכים דיפלומטיות נגד תכנית הטילים של איראן ולקחת חלק בהסדר עתידי בסוריה ביום שלאחר מלחמת האזרחים.