מסתמן: מכינת בני ציון תיסגר לשנה בעקבות אסון השיטפון

פרסום ראשון: המוסד, שבמסגרתו יצאו בני הנוער לטיול שהסתיים בטרגדיה, ייסגר. חברי ההנהלה התפטרו מתפקידם. חניכי וחניכות המכינה צפויים להתפזר בין המכינות האחרות

פרסום ראשון: מכינת בני ציון, שבמסגרתה יצאו בני נוער למסע גיבוש שהסתיים במות תשע נערות ונער לפני כחודש וחצי, צפויה להיסגר לשנה. דיונים שנערכו בימים האחרונים במכינה ומחוצה לה הובילו לרעיון סגירת המכינה לטובת התארגנות מחדש וקבלת אחריות. המצדדים בסגירת המוסד טוענים כי לא ניתן לקיים פעילות ללא הפקת לקחים. עם זאת, ההחלטה לא התקבלה באופן סופי שכן ישנם כאלה שמתנגדים לסגירת המכינה.

בתוך כך, חברי הנהלת המכינה התפטרו אתמול מתפקידם במסגרת ישיבת דירקטוריון. אם המכינה אכן תיסגר, הרי שחניכי וחניכות המכינה צפויים להתפזר בין המכינות האחרות.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

לבקשת ישראל: צרפת העבירה מסר לאיראן בנוגע להתבססותה בסוריה

תופעה מטרידה בקנדה: טווסים מציפים את העיר - ותוקפים מכוניות

המחבל שירה למוות בגיא כפרי בחיפה הורשע ברצח ממניע לאומני

לפני כשלושה שבועות, המליצה המשטרה להגיש כתבי אישום נגד מנהל המכינה, יובל כהאן, בגין גרימת מוות ברשלנות, ונגד המדריך אביב ברדיצ'ב, בגין הריגה. במהלך עימות שנערך במשטרה בין כאהן לברדיצ'ב, הטילו השניים את האחריות זה על זה. מנהל המכינה הטיח בברדיצ'ב: "לא יידעת אותי על כך שאנחנו משנים את המסלול, לא יידעת אותי על כך שקיבלת מייל מחברת 'מטאוטק' שמזהיר משטפונות בבוקר האסון". ברדיצ׳ב ענה לו: "ידעת הכל ולא רצית לבטל את הטיול". עוד עלה מהחקירה כי ב-30 עדויות שנגבו מגורמים עקיפים שקשורים לטיול, סתרו כולם, ללא יוצא מן הכלל, את טענותיהם של מנהל המכינה והמדריך.

זמן קצר לאחר האסון, כאהן הודיע על התפטרותו. "תפקיד ראש המכינה הוא בראש ובראשונה תפקיד חינוכי הדורש אמון מלא של החניכים, משפחותיהם וכל מי שהמכינה נוגעת בו", מסר, "אני יודע שבצילו של האסון האיום, אמון זה, שהוא היסוד ליכולת להוביל ולחנך, לא יכול להתקיים". הוא ציין כי "קרה אסון נורא ובלתי נתפס במכינה הקדם צבאית בני ציון שאני עומד בראשה. במהלך טיול שנועד לחנך לערכי החברות ואהבת הארץ, נהרגו הנערות יעל סדן, עדי רענן, אגם לוי, אילן בר שלום, אלה אור, גלי בללי, מעיין ברהום, רומי כהן ושני שמיר והנער צור אלפי זכרם לברכה". לדבריו, "מאז האסון אני קרוע ושבור. לעולם לא אוכל למצוא מילים שיוכלו לבטא את הצער שאני חש".

"לכן החלטתי להגיש את התפטרותי ליפה, יו"ר העמותה, שהטילה עלי לפני אחת עשרה שנים להקים מפעל זה, לזכר בנה בן ציון שי חדד ז"ל, לוחם צה"ל, שנפל בעת מילוי תפקידו", הוסיף כאהן. "אני בטוח שהמכינה על חניכיה, מדריכיה, מוריה ובוגריה המדהימים ימשיכו להתעצם, לעשות טוב ולחנך לערכי ציונות, אנושיות ואמת. אני אמשיך להיות מחוייב לכל מה שיידרש ממני לטובת מפעל זה והמשכו". הוא סיכם: "אין ביכולתי לנחם ולו במעט את המשפחות שאיבדו את היקר מכל. אני משתתף בכאבן הנורא".