המחבל שירה למוות בגיא כפרי בחיפה הורשע ברצח ממניע לאומני

מוחמד שינאווי, שיצא למסע ירי ברחבי העיר ב-2017 ונחשד תחילה כמי שפעל ממניע פלילי, הורשע בטרור ובניסיון רצח של יחיאל אילוז שנפצע באירוע. " גברה שנאתו כלפי יהודים"

בווידאו: תיעוד - המחבל עוקב אחרי יחיאל אילוז

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע היום (שלישי) את מוחמד שינאווי, תושב העיר בן 22, ברצח גיא כפרי ובניסיון לרצח של הרב יחיאל אילוז בינואר 2017. שינאווי הורשע בכל עובדות כתב האישום שהוגש נגדו בגין עבירות של רצח בכוונה תחילה מתוך מניע לאומני, ניסיון לרצח, פעולה בנשק למטרות טרור, החזקת סכין, ניסיון שוד וגניבת רכב.

על פי כתב האישום, בליל 3 בינואר 2017, החליט שינאווי לבצע פיגוע נגד יהודים. לאחר חצות, הוא הכווין קטין למקום שבו הסתיר נשק וביקש ממנו שיביא לו אותו. בשעות הבוקר, הגיע שינאווי לרחוב העצמאות שבחיפה כשבתוך התיק שלו מוסתר הנשק שהיה טעון במחסנית של 17 כדורים. משהבחין באילוז, בעל החזות הדתית, ירה לעברו מספר יריות כשהנשק עוד מוסתר בתוך התיק, וגרם לפציעתו.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר: 

איטליה: הגיע לזירת תאונת רכבת - וצילם סלפי עם הפצועה

שריפה פרצה בשדרות; ליברמן: שיפור המצב בעזה לא ימנע עפיפונים

רכשתם כרטיס למונדיאל באתר לא רשמי? מוזמנים להתחיל לדאוג

שינאווי המשיך במסע הירי, עלה על מונית והגיע לרחוב הגיבורים, שם הבחין בכפרי. המחבל התקרב אליו, וכשהגיע למסקנה כי הוא יהודי, ירה בו ממרחק של מטרים ספורים. הכדורים פגעו בפלג גוף העליון של כפרי וגרמו למותו. לאחר הירי שינאווי נמלט והחביא את הנשק, אך לאחר יומיים הסגיר את עצמו למשטרה.

מוחמד שינאווי
 

מוחמד שינאווי(חדשות עשר )

 

כזכור, בתחילת הפרשה, הרצח וניסיון הרצח נחקרו במישור הפלילי, אך כמה שעות לאחר מכן, בעקבות מידע שהתקבל בכוחות הביטחון, גם שירות הביטחון הכללי נכנס לתמונה ועלה החשד שמדובר במעשה לאומני

לפי כתב האישום, בשנים האחרונות פיתח שינאווי שנאה כלפי יהודים. השנאה החלה על רקע מלחמת לבנון השנייה וגברה עם השנים, בין היתר נוכח תקריות שלו ושל בני משפחתו שבהן היו מעורבים יהודים. "התחזקה אצלו האמונה כי יהודים הם כופרים וכי יש היתר לפגוע בהם פיזית", כך בכתב האישום.

זירת הפיגוע ברחוב הגיבורים שבחיפה
 

זירת הפיגוע ברחוב הגיבורים שבחיפה( מד"א)