הגיע לביה"ח עם סוללה באפו: "אחותו חשבה שנגמרה לו הבטרייה"

משפחה מהגליל הגיעה עם בנם למרכז הרפואי, לאחר שאחותו הכניסה לנחירו סוללת כפתור כי חשבה שנרדם מפני שנגמרה לו האנרגיה. הגוף הוצא תוך זמן קצר והפעוט שוחרר לביתו

פעוט בן שנתיים הובא בסוף השבוע האחרון לבית החולים לאחר שהוריו גילו כי בטרייה תקועה באחד מנחיריו. בני המשפחה, תושבי הגליל המערבי, הגיעו בבהלה לחדר המיון במרכז הרפואי לגליל שבנהריה עם בנם הבוכה וסיפרו לצוות הרפואי כי בזמן שבנם ישן במיטתו, אחותו הגדולה דחפה סוללת כפתור לנחירו, מפני שחשבה שהוא נרדם כי "נגמרה לו הבטרייה", כמו לצעצוע. 

לאחר שהצוות הרפואי בבית החולים איתר את הסוללה, הם הצליחו לשלוף אותה בשלמותה מבלי לגרום נזק לאפו של הפעוט. בתום השגחה, הוא שוחרר בחזרה לביתו.

ד"ר עמיאל דרור, רופא אף אוזן וגרון שטיפל בפעוט, סיפר: "היה צורך מידי להוציא את הסוללה מאחר שבניגוד לסוללות אחרות, סוללת כפתור, גם אם אינה מלאה, עלולה תוך זמן קצר יחסית לגרום נזק לרקמה בשל החומר הכימי שנמצא בה. הנזק מתבטא בנקב במחיצה שעלול להיווצר ולגרום בעיות קשות לפעוט עם הנשימה דרך האף. לפעוט היה מזל רב שהסוללה לא התקדמה לעומק האף או יותר גרוע - לקנה הנשימה או לוושט, אז היה המקרה עלול להסתיים בצורה אחרת לגמרי".

עוד כתבות בחדשות עשר: 

איטליה: הגיע לזירת תאונת רכבת - וצילם סלפי עם הפצועה

שריפה פרצה בשדרות; ליברמן: שיפור המצב בעזה לא ימנע עפיפונים

פרשת המסרונים: נזיפה חמורה לעורך הדין שהתכתב עם השופטת

הסוללה שהוצאה מנחירו של הפעוט
 

הסוללה שהוצאה מנחירו של הפעוט (המרכז הרפואי לגליל)

 

בעוד פחות מחודש הילדים יצאו לחופשת הקיץ, ויש להקפיד שישארו תחת השגחת מבוגרים. צוות מחלקת אף אוזן וגרון בבית החולים הדגיש כי יש להרחיק חפצים קטנים ובמיוחד סוללות ומגנטים, וכן, חפצים חדים, מסביבת ילדים קטנים. במקרה שגוף זר נכנס לאוזן, לאף או לפה של ילד או ילדה – יש להביאם בהקדם לטיפול במרכז רפואי הקרוב ביותר.