שב"כ: סוכלה תשתית שהוכוונה מסוריה ותכננה לפגוע ברה"מ ובברקת

הותר לפרסום: מחקירתו של תושב שועפאט עלה כי הוא תכנן לפגוע בבכירים ישראלים ולהוציא לפועל פיגוע נגד גורמים זרים בבירה. ראש עיריית י-ם: "הטרור לא ישנה את המציאות"

הותר לפרסום: שב"כ חשף וסיכל בשבועות האחרונים פעילות של תשתית טרור שהוכוונה מסוריה, ותכננה בין היתר לפגוע בראש הממשלה בנימין נתניהו ובראש העיר ירושלים ניר ברקת. במסגרת החקירה נעצר גבר בעל תעודת זהות ישראלית - תושב מחנה הפליטים שועפט כבן 30 בשם מוחמד ג'מאל רשדה, פעיל "החזית העממית" שהיה כלוא בעבר בגין פעילות טרור.

בחקירתו של רשדה עלה כי בהכוונת פעיל טרור מארגון "החזית העממית" בסוריה, הוא תכנן להוציא לפועל פיגועי טרור משמעותיים נגד כמה מטרות, ובין היתר לפגוע בנתניהו ובברקת. עוד עלה כי רשדה תכנן פיגועים נגד מבנים השייכים לקונסוליה האמריקנית ונגד משלחת של נציגים קנדיים השוהים בירושלים במטרה לאמן את כוחות הרשות הפלסטינית בגדה.

מהחקירה עלה גם כי לטובת קידום חלק מהפיגועים, התכוונה התשתית להכניס לישראל פעיל טרור מירדן. לפי שב"כ, רשדה ביצע מהלכים מקדימים לאיסוף מודיעין על אודות היעדים נגדם תכנן לבצע פיגועים. לאחר חקירתו של רשדה נעצרו חשודים נוספים, ובחקירתם אומתו החשדות ונוסף מידע הנוגע לפעילות התשתית. כתבי אישום נגד כלל המעורבים הוגשו ביום ראשון שעבר.

עוד כתבות בחדשות עשר:

יועץ אובמה לשעבר: אופתע אם ישראל לא ידעה על ריגול בלאק קיוב

ראש מועצה ליד ירושלים ובכיר לשעבר חשודים בהטרדה מינית

היסטוריה בסעודיה: רישיונות נהיגה ראשונים חולקו לנשים

 ניר ברקת
 

"ידעתי שכשהשב"כ והמשטרה בתמונה אני יכול לישון בשקט. ניר ברקת (רויטרס)

 

יש לציין כי התשתית שנחשפה הייתה בשלבי תכנון ראשוניים בלבד, וטרם גייסה כספים ורכשה כלי נשק. רשדה ישב בכלא בין 2008-2005 על הצתת בית של יהודים בשכונת פסגת זאב. 

ברקת התייחס לסיכול התשתית ואמר: "היום הותר לפרסום שבמסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי נחשפה וסוכלה לאחרונה תשתית טרור שהכוונה על ידי פעיל טרור מסוריה, ותכננה לפגוע במספר יעדים ובהם גם בי. מתכנני הפיגועים נעצרו ונחקרו ובימים הקרובים יוגשו נגדם כתבי אישום. השב"כ שלנו הוא מהטובים בעולם. לכל אורך הטיפול באיום עודכנתי וידעתי שכשהשב"כ בתמונה והמשטרה בשטח אני יכול לסמוך עליהם ולישון בשקט ובביטחון. בכל התקופה הזו התעקשתי לא לשנות כלום בסדר היום שלי כי אסור לתת לטרור להכתיב לנו את סדר היום. יידע כל מי שחושב לשנות מציאות באמצעות טרור שטעות גדולה בידו. לא רק שהוא לא יצליח, אלא סופו להיתפס על ידי כוחות הביטחון ולהיענש במלוא החומרה. אנחנו לעומת זאת, נמשיך לבנות ולפתח את ירושלים ואת מדינת ישראל ושום איום לא ירתיע אותנו".