הותר לפרסום: ראש מועצת הר אדר חשוד בהטרדה מינית

חן פיליפוביץ' ובכיר במועצה עוכבו לחקירה בעקבות קבלת תלונה מעובדת והמשטרה ערכה חיפוש במשרדי המועצה לאיתור ראיות וממצאים. פיליפוביץ' שוחרר למעצר בית בן שבעה ימים

  • פורסם ב:
  • 05/06/2018 09:21
  • |
  • עודכן ב:
  • 05/06/2018 18:19
  • |
  • כתבים:
  • יוסי אלי

הותר לפרסום: חן פיליפוביץ', ראש מועצת הר אדר, חשוד בהטרדה מינית. פיליפוביץ' ואדם נוסף שכיהן בעבר במשרה בכירה באותה המועצה עוכבו הבוקר (שלישי) לחקירה בחשד לעבירות הטרדה מינית. החקירה החלה עם קבלת תלונה במשטרה מאישה, לפיה נחשפה וחוותה הטרדות מיניות מצד הבכירים, לאורך התקופה בה עבדה במועצה.

פיליפוביץ' שוחרר למעצר בית בן שבעה ימים. הוא יורשה לצאת לאירועים שקשורים לתפקידו. עם זאת, פיליפוביץ' לא יורשה להיכנס לבניין המועצה. במקביל לעיכוב החשודים, ערכו השוטרים חיפוש על פי צו במשרדי המועצה לאיתור ראיות וממצאים נוספים. חקירת המקרה מלווה על ידי הפרקליטות.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

היסטוריה בסעודיה: רישיונות נהיגה ראשונים חולקו לנשים

השרה שקד על אהרן ברק: מי שגר בבית מזכוכית - שלא יזרוק אבנים

הודו: ישראלית נהרגה בתאונת דרכים, ארבעה נוספים נפצעו

 ראש מועצת הר אדר, חן פיליפוביץ'
 

ראש מועצת הר אדר, חן פיליפוביץ' ( חדשות עשר)

 

מטעם פיליפוביץ' נמסר בתגובה: "מדובר בתלונה ממוחזרת, שהתבררה עד תום ונמצאה כמשוללת יסוד, של עובדת עמותה בכירה במועצה אשר לאור תלונות רבות מצד עובדי ותושבי המועצה פוטרה מעבודתה. במהלך הליך הפיטורין ובמטרה למנוע את פיטוריה, טענה העובדת טענה שקרית בדבר הטרדתה. התלונה התבררה עד תום על ידי הממונה על הטרדה מינית ונמצאה כמשוללת יסוד. רק כעת למעלה משנה וחצי אחרי פיטוריה ולאחר שניסיונה לתבוע כספים רבים בגין פיטוריה לא צלח ולאור העובדה שמדובר בתקופת בחירות, ‎הוגשה התלונה למשטרה. מדובר בראש מועצה שעושה לילות כימים למען התושבים, והניסיון להכפיש אותו כעת לאור הבחירות בפתח ראוי לכל גינוי".

עורך דינו של פיליפוביץ', צחי לסרי, אמר לאחר הדיון: "מדובר בתלונה שנבדקה בעבר לצערי לאור הבחירות הקרובות גורמים אחרים מנסים להכשיל זה דבר חמור. היה דבר שהליך שנידון בדיני עבודה וזה נדחה. לצערנו היד קלה על ההדק. אנחנו משוכנעים ולכן הייתה הסכמה עם בית המשפט שהימים ינוצלו לטובת החקירה כדי שהמשטרה תגיע כמה שיותר מהר לחקר האמת. אנחנו משוכנעים בצדקת הדרך ובחפות ושהמשטרה תבין היטב שיש חשיבות שראש המועצה ימשיך בתפקידו גם אם במרחק, כדי שבסופו של יום המשטרה תוכל לסיים את החקירה ולנקות את שמו כמו שאנחנו משוכנעים שיקרה".

לפני כחודש וחצי הותר לפרסום כי ראש עיריית דימונה בני ביטון נחקר בחשד לעבירות מין כלפי ממלאת מקומו לשעבר, אילנה אזולאי. ראש העיר נחקר במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, ושוחרר בסיום החקירה לביתו ללא תנאים מגבילים. הוא חשוד שביצע במספר הזדמנויות עבירה על פי החוק למניעת הטרדה מינית. מהמשטרה נמסר כי חקירת התיק טרם הסתיימה, וכי עם סיום החקירה יועבר התיק לפרקליטות.

כמה חודשים לפני כן החליט בית המשפט העליון להחמיר את עונשו של דוד יוסף, ראש עיריית אור יהודה לשעבר שהורשע בעבירות מין ובהפרת אמונים, ולהאריך את מאסרו ל-38 חודשים. הרכב בית המשפט העליון, בראשותו של השופט יורם דנציגר, קבע את ההחמרה בעקבות ערעור הפרקליטות, שהוגש על קלות עונשו של יוסף, זאת לאחר שבית המשפט המחוזי גזר עליו שנתיים מאסר בפועל.

לעומת זאת, פרקליטות מחוז ת"א הודיעה בסוף השנה שעברה לאיתמר שמעוני, ראש עיריית אשקלון שנחשד בעבירות מין, כי התיק נגדו בעניין זה נסגר. מהפרקליטות נמסר כי לאחר בחינת מכלול הראיות בתיק באופן יסודי, הוחלט לסגור את התיק נגד החשוד מחוסר ראיות מספיקות. הודעה נמסרה גם למתלוננות בתיק.