השרה שקד על אהרן ברק: מי שגר בבית מזכוכית - שלא יזרוק אבנים

שרת המשפטים התייחסה לדברי נשיא בית המשפט העליון לשעבר שתקף בשבוע שעבר את מערכת המשפט. "בית המשפט היום הוא מגוון יותר, מקצועי ומצוין"

עימות חזיתי במערכת המשפט: שרת המשפטים, איילת שקד, התייחסה הערב (שני) לדברי נשיא בית המשפט העליון לשעבר, אהרן ברק, שתקף את מערכת המשפט בשיחה עם סטודנטים בשבוע שעבר.

"אני מזכירה שברק בעצמו לא תמך בכל המועמדים המצוינים כמו רות גביזון. הוא לא רצה למנות אותה כי "האג'נדה שלה לא ראויה". לכן אני מציעה שמי שגר בבית מזכוכית שלא יזרוק אבנים", אמרה השרה שקד באירוע "שני תרבות" במבשרת ציון.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: כך המשטרה הוציאה בכוח נזירים מהכנסייה האתיופית בי-ם

הודו: ישראלית נהרגה בתאונת דרכים, ארבעה נוספים נפצעו

יצחק אברג'יל הסכים לרצות 30 שנות מאסר במסגרת הסדר טיעון

 שרת המשפטים, איילת שקד
 

שרת המשפטים, איילת שקד( הכנס השנתי של עורכי הדין )

לדבריה, "אני מעולם לא שאלתי שופטים מה הם הצביעו. הוועדה לבחירת שופטים בהחלט צריכה לבדוק את העמדה המשפטית של המועמדים לשפיטה. עד שהגעתי לתפקיד הייתה ברית תמידית בין השופטים ללשכת עורכי הדין. אז לא שמעתי טענות על דילים. אחרי שהייתה לי הזכות למנות 40 אחוז משופטי העליון, בית המשפט היום הוא לא מה שהיה לפני 3 שנים. הוא בית משפט מגוון יותר, מקצועי ומצוין".

כזכור, נשיא בית המשפט העליון לשעבר, אהרן ברק, תקף בשבוע שעבר בחריפות את מערכת המשפט בשיחה בפני סטודנטים למשפטים במכללת ספיר, כך פורסם בתוכנית "שישי" עם אילה חסון. בהקלטה מאותה שיחה נשמע ברק כשהוא אומר: "אנחנו נמצאים בתקופה קשה מאוד, מה שקרה במערכת המשפט באירופה בשנים האחרונות קורה אצלנו עכשיו. אני חושש מאוד. הרוח שמגיעה מאירופה היא הרוח של בית המשפט העליון היום. זאת לא הרוח 'שלנו' וכדי להתגבר עליה אנחנו צריכים למנות רק חברים שלנו", אמר. עם זאת, ברק אמר בהקלטה כי "ייאמר לזכותם של שופטי בית המשפט העליון שהם הגנו על הבית, אך הסכנה עדיין קיימת".