תיעוד: כך המשטרה הוציאה בכוח נזירים מהכנסייה האתיופית בי-ם

השוטרים אף עצרו את אחד הנזירים, בטענה שהנכס אינו שייך להם, אלא לרשות השידור. "הכונס טען שאם ישכירו הנכסים לגל"צ - הוא לא יעשה קשיים"

תיעוד: המשטרה הגיעה ביום חמישי לכנסייה האתיופית, הנמצאת בבניין ברחוב הלני המלכה שבירושלים, ועצרה את אחד הנזירים בטענה שהנכס אינו שייך להם, אלא לרשות השידור.

לפני כשנה, לאחר פירוקה של הרשות, הנכס עבר לידי כונס הנכסים הרשמי. הנכס השייך לכנסיה האתיופית ונמצא בארמון הקיסרית טיאטו הושכר בעבר לרשות השידור בדמי מפתח לטובת המשרדים של קול ישראל.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

דיווח בהודו: ארבעה ישראלים נפגעו בתאונת דרכים - אחת נהרגה

יצחק אברג'יל הסכים לרצות 30 שנות מאסר במסגרת הסדר טיעון

ריבלין שוחח עם אבו מאזן בטלפון ודרש: גנה את הטרור מעזה

במהלך משא ומתן בנוגע לנכס, הממשלה שקלה להעביר את פעילותה של תחנת גלי צה"ל לבניין, ואף פנו לנציגי הכנסייה בנושא, אך אלה סירבו. "הכונס טען שאם הכנסייה האתיופית תשכיר בשכירות חופשית את שני הנכסים האלו לגלי צה"ל, אזי הוא לא יעשה קשיים", אמר עו"ד גילי יאסו, היועץ המשפטי של הכנסייה האתיופית.

 נזירים בכנסייה האתיופית,
 

נזירים בכנסייה האתיופית,( חדשות עשר)

 

למרות זאת, אנשי הכנסייה עצמם, ביקשו להחזיר אותה לידיהם. בשבוע שעבר הם נכנסו לנכס ואף בדקו את תכולתו. ואז, החלו הביקורים התכופים של השוטרים. השיא התרחש ביום חמישי בצהריים, השוטרים הגיעו למקום ודרשו מהנזירים להתפנות מהנכס. במהלך המעצר נזקק הנזיר הוותיק ביותר בכנסייה, בן ה-84, לטיפול רפואי. "אדם מכובד, המשטרה זרקה אותו על הרצפה", סיפר אחד הנזירים.

"מדובר במעשה התעללות של המשטרה נגד הנזירים", אמר סגן שגריר אתיופיה בישראל, סולומון גברה. התיעוד הזה הגיע לשולחנו של שגריר אתיופיה בישראל תצאגאי ברהא, שפנה בכעס למשרד החוץ. "אם לא יימצא פיתרון מהיר ביותר לסוגיה הזאת, זה ייצור משבר דיפלומטי", אמר השגריר.

בשלב הזה, למרות שאנשי הכנסייה הציגו את כל המסמכים הממחישים כי מדובר במתחם ששייך להם, המשטרה נעלה את המתחם, עליו שומרים כעת מאבטחים מטעם רשות השידור.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "לא ברור כיצד התנהגות עבריינית מעין זו שכללה גידופים ואלימות כלפי השוטרים וכן סירוב לעיכוב כחוק הופכים לסיקור כה מוטה וחוטא לאמת. אחד המעורבים סירב לעיכוב ופצע שוטר בידו".