יצחק אברג'יל, חדשות עשר

יצחק אברג'יל הסכים לרצות 30 שנות מאסר במסגרת הסדר טיעון

העבריין, שהוגש נגדו כתב אישום בגין ניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין, הגיע להסדר עם הפרקליטות שטרם נחתם, כיוון שהוא כפוף לחתימתם של שאר הנאשמים בפרשה 512

יצחק אברג'יל הסכים היום (שני) במסגרת הסדר טיעון עם הפרקליטות לרצות 30 שנות מאסר במסגרת פרשת 512. ההסדר טרם נחתם כיון שהוא כפוף גם להסכמת נאשמים אחרים שנמצאים גם הם במשא ומתן עם הפרקליטות, שרוצה להרשיע את כולם באותו הזמן.

שורה של כתבי אישום הוגשו ביולי 2015 נגד צמרת העולם התחתון הישראלי בעשורים האחרונים. בראש מצעד הנאשמים עמדו האחים מאיר ויצחק אברג'יל, מוטי חסין, אבי רוחן ועוד 14 נאשמים.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חשד: סב בן 80 ביצע עבירות מין בנכדתו בת ה-13

שני פלסטינים נורו כשניסו לחדור מעזה עם גרזן; אחד מהם נהרג

המחאה בירדן: ראש הממשלה הגיש את התפטרותו

כתבי האישום שהוגשו על ידי פרקליטות מחוז תל אביב נוגעים כולם לעבריינים שהשתייכו בעבר או עדיין משתייכים לארגונו של יצחק אברג'יל. בכתב האישום נאמר כי מדובר בארגון פשיעה בינלאומי שפעל בישראל ובמדינות אחרות ברחבי העולם.

 זאב רוזנשטיין
 

אברג'יל הואשם בניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין(רויטרס )

 

אחת העבירות המרכזיות שכתב האישום נגד האחים אברג'יל ונאשמים נוספים מציין היא ניסיון החיסול של העבריין זאב רוזנשטיין. בכתב האישום נאמר כי בשנת 2002 האחים אברג'יל הכריזו על סכסוך בין ארגונם לזה של רוזנשטיין ולמשפחת אוחנה ופליקס אבוטבול.

הסכסוך הוכרז לאחר שיצחק אברג'יל חשד שאותן משפחות חברו ביחד ותכננו לפעול נגד ארגונו והם שעומדים מאחורי רצח אחיו, יעקב אברג'יל. בכתב האישום נטען עוד כי במסגרת אותו סכסוך, חברי הארגון של אברג'יל רצחו את פליקס אבוטבול, את דוד ביטון, חנניה אוחנה וגם ניסו לרצוח את זאב רוזנשטיין.

בניסיון החיסול של רוזנשטיין ב-2003 הוא הצליח להימלט אך שלושה אזרחים חפים מפשע נהרגו - נפתלי מגד, רחמים צרויה ומשה מזרחי. במקרה אחר הוצמד מטען לרכבו את רוזנשטיין באזור גני התערוכה בתל אביב אך הוא רק נפצע באורח קל בידו.

בכתב האישום מתואר בפירוט המבנה המסועף והמסודר של הארגון, שכלל מערך לוגיסטי בינלאומי ששימש להעברת עשרות מיליוני שקלים. לארגון של אברג'יל היו מוקדי פעילות בבלגיה ובספרד, שכונו הזרוע האירופית ובמזרח הרחוק, שכונתה הזרוע היפנית. "הארגון הורכב מקבוצות עברייניות שונות, שביצעו פעילות עצמאית, לצד פעילות לקידום הארגון ומטרותיו", לשון כתב האישום.

בראש של כל קבוצה עבריינית שכזו עמד מנהל שהיה בקשר ישיר עם יצחק אברג'יל וקיבל ממנו הוראות להמשך הפעילות. על פי כתב האישום, הארגון עסק בעסקאות סמי קוקאין ואקסטזי בכמויות עצומות שהועברו מדרום אמריקה והופצו באירופה, ארצות הברית, קנדה, ניו זילנד, אוסטרליה, יפן וישראל. שווי העסקאות הללו הגיע לכ-228 מיליון שקלים.