הגרזן שהיה בידי אחד משני המחבלים שניסו לחדור לשטח ישראל, חדשות עשר

שני פלסטינים נורו כשניסו לחדור מעזה עם גרזן; אחד מהם נהרג

סוכל ניסיון חדירה: השניים חיבלו בגדר הגבול וניסו לחדור לשטח ישראל באזור נירים, וכוח גולני פתח באש לעברם • חמאס פרסם סרטון של צעירים שחוצים את הגדר ומציתים עמדה

שני פלסטינים שניסו היום (שני) לחצות את גדר המערכת מרצועת עזה לשטח ישראל נורו על ידי כוח גולני באזור נירים. אחד מהם נהרג והשני נפצע. על פי דובר צה"ל, הם פגעו בגדר המערכת ונשאו גרזן.

בתוך כך, רשת "אל-אקצא" של חמאס פרסמה סרטון, שבו נראים כמה צעירים פלסטינים חותכים את גדר הגבול וחוצים לשטח ישראל ביום שישי האחרון באזור חאן יונס ומציתים עמדת שמירה צבאית. בחמאס כינו זאת "פעולה הרואית", וברשת "שהאב" טענו כי הפעולה היא "בתגובה למותה של רזאן א-נג'אר", הפרמדיקית שנורתה למוות במהלך ההפגנות באזור הגבול. 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הותר לפרסום: צבי גנדלמן מחדרה הוא ראש העירייה החשוד בשחיתות

גואטמלה: 25 הרוגים, מאות פצועים ונעדרים בהתפרצות הר געש

פסגת קים-טראמפ לא תביא לתוצאות מיידיות - אך תניע תהליך

אתמול ושלשום פרצו כמה שריפות בעוטף עזה כתוצאה מעפיפוני תבערה. כמו כן, חיל האוויר תקף אתמול 15 מטרות חמאס בצפון הרצועה, "בתגובה לירי תלול מסלול שבוצע במהלך הלילה משטח רצועת עזה לעבר ישראל", כך נמסר מדובר צה"ל. זאת, לאחר שאזעקות צבע אדום נשמעו הלילה בעיר שדרות, בחוף אשקלון ובמועצות המקומיות שער הנגב, שדות נגב ואשכול. צה"ל מסר בתגובה כי זוהו במהלך הלילה ארבעה שיגורי רקטות מרצועת עזה לשטח ישראל, וכי שלושה מהם יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. על פי ההערכות, לשיגורים אחראים ארגונים סלפים קטנים ולא חמאס עצמו.

ביישובי עוטף עזה נשמרת השגרה, אולם התושבים התבקשו לשמור על עירנות מחשש לאזעקות נוספות בזמן הקרוב. בהודעה שנמסרה לתושבים על ידי צוותי החירום של היישובים, צוין כי "בסיום הערכת מצב בפיקוד העורף - המשך פעילות במרחב האזרחי גם בעוטף עזה ללא שום מגבלות. יש לפעול בהתאם להנחיות ההתגוננות ולזמני ההתראה הרגילים".