השר אביגדור ליברמן, רויטרס

ליברמן: "ליצמן, הרצוג ושלח מסרבים להדיח המחבלת זועבי מהכנסת"

שר הביטחון כתב בפייסבוק כי "אינו מבין מדוע ח"כים מהמחנה הציוני, יש עתיד והמפלגות החרדיות נותנים יד לטרוריסטית הזו". הוא הוסיף: "זה בסדר זנדברג, ממך אין ציפיות"

שר הביטחון אביגדור ליברמן תקף היום (שני) שוב את חברת הכנסת חנין זועבי (הרשימה המשותפת), ויצא נגד מפלגות וח"כים שלטענתו מסרבים לחתום על הצעת חוק להדיחה מהכנסת. "המחבלת זועבי נמצאת בכנסת ומקדמת טרור נגד חיילי צה"ל ואזרחי ישראל רק בגלל שחברי כנסת מהמחנה הציוני, יש עתיד והמפלגות החרדיות, מסרבים לחתום על ההצעה של ח"כ עודד פורר להדיחה על פי חוק".

בהמשך, ליברמן תקף באופן אישי חברי כנסת שלטענתו מתנגדים להצעת החוק: "לא מצליח להבין למה יעקב ליצמן, יצחק הרצוג ועפר שלח נותנים יד לטרוריסטית הזו", כתב והוסיף: "זה בסדר תמר זנדברג, ממך אין לאף אחד ציפיות". הוא סיים בקריאה לגולשים להפעיל לחץ על הח"כים שמתנגדים להצעת החוק.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

הותר לפרסום: צבי גנדלמן מחדרה הוא ראש העירייה החשוד בשחיתות

בעקבות הפרסום: בדיקה מקיפה על מסדר הזיהוי לצעיר אתיופי

הכשרה ביטוח נכנסת לענף המלונאות בהשקעה של 60 מיליון שקל
 

בשבוע שעבר דחה בג"ץ עתירה שדרשה לפסול את חוק ההדחה, שמאפשר להדיח חבר כנסת מתפקידו. על פי החוק, שאושר בכנסת לפני כשנתיים, יוכלו 90 חברי כנסת להדיח עמית מכהן, במידה ויוכיחו כי הוא הסית לגזענות או תמך במאבק מזוין נגד מדינת ישראל.

בית המשפט לא קיבל את טענת העותרים, לפיה יש בתיקון החוק המדובר שינוי של שיטת הבחירות הנהוגה בישראל, וקבע גם כי הוא אינו משפיע על שיוויון הסיכויים של הרשימות המתחרות בבחירות. עוד צוין בהחלטת השופטים כי העובדה שהחוק מציין שניתן יהיה לערער לבית המשפט העליון על הדחת ח"כ בידי המליאה הופכת אותו למאוזן.

ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת) מסר בתגובה להחלטה: "אני מאוכזב מאוד מכך שבית המשפט החליט להשאיר את החוק על כנו. בג"ץ נכשל להגן על המיעוט הערבי המקופח ועל נציגיו בכנסת מול חוק ההדחה שפוגע באופן דראקוני בנו והופך את זכויותינו לכפופות לרודנות הרוב". לדבריו, "מדובר במקרה קלאסי של הגנה על זכויות המיעוט שמחייב התערבות בג"ץ. מטרתו של החוק היא רדיפת חברי הכנסת הערבים, שהם הנציגים הנבחרים של הציבור הערבי, וכן המשך מסע הדה-לגיטימציה נגדם".