"חשש שיתחמק מחקירה": מעצרו של ראש עיריית חדרה הוארך ב-7 ימים

צבי גנדלמן, החשוד בשוחד, הושעה ממפלגת "יש עתיד" בה היה חבר. חשוד נוסף בפרשה הוא קבלן, בכיר לשעבר בעירייה, שהורשע בעבר בעבירות מין

  • פורסם ב:
  • 04/06/2018 11:52
  • |
  • עודכן ב:
  • 04/06/2018 16:59
  • |
  • כתבים:
  • אלי לוי

ראש עיריית חדרה צבי גנדלמן הוא ראש העיר שנעצר הבוקר (שני) לחקירה באזהרה ע"י היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 - כך הותר לפרסום. מעצרו הוארך בשבעה ימים. גנדלמן חשוד במעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס ועבירות נוספות. חוקרי להב 433 יינסו לגייס עד מדינה מתוך ״הכוורת״ של גנדלמן כדי לבסס את החשדות נגדו. צפויים מעצרים נוספים.

יחד עם גנדלמן נעצרו ונחקרו באזהרה גם הרל"שית שלו אורלי נגר ונהגו, גם הם נחשדים בעבירות שוחד ושחיתות. מעצרה של נגר הוארך בשישה ימים. כמו כן, הוארך מעצרו של קבלן בשישה ימים שחשוד גם הוא באותן עבירות. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של גנדלמן בשמונה ימים.

עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם. הם הובאו לחקירה במשטרה ובשעות הצהריים הם צפויים להיות מובאים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון. 

 ראש עיריית חדרה, צבי גנדלמן בבית המשפט
 

ראש עיריית חדרה, צבי גנדלמן בבית המשפט (חדשות עשר )

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

הכשרה ביטוח נכנסת לענף המלונאות בהשקעה של 60 מיליון שקל

גואטמלה: 25 הרוגים, מאות פצועים ונעדרים בהתפרצות הר געש

בעקבות הפרסום: בדיקה מקיפה על מסדר הזיהוי לצעיר אתיופי


גנדלמן, תת-אלוף במילואים, היה בעבר היה מנכ"ל סינמה סיטי ראשון לציון. באוקטובר 2013 התמודד לראשות עיריית חדרה מטעם מפלגת יש עתיד וניצח את ראש העירייה הקודם חיים אביטן. 

ראש עיירית חדרה, צבי גנדלמן
 

ראש עיירית חדרה, צבי גנדלמן (מארק ניימן, לע"מ)

 

אביטן היה גם הוא חשוד בעבירות שחיתות בזמן כהונתו. הוא נחשד כי קיבל שוחד מקבלנים כשכיהן כראש עיר ובתמורה קידם את ענייניהם. ב-2015 סגרה הפרקליטות את התיק שנפתח נגדו מחוסר ראיות.

הקבלן, בכיר לשעבר בעירייה, הודה והורשע ב-2011 בביצוע עבירות מין בשלוש נשים. בית המשפט המחוזי קיבל את הסדר הטיעון שנחתם עמו, במסגרתו נקבע כי לא יישב בכלא, והוא נידון לשישה חודשי עבודות שירות. הקבלן הודה במסגרת הסדר הטיעון עימו גם בעבירות מרמה והפרת אמונים.

חברת מועצת העיר חדרה שירלי עודד פרסמה פוסט בפייסבוק בתגובה למעצר גנדלמן: "מזה 4 שנים אני טוענת שהשחיתות בעיריית חדרה נוגעת בכל פינה, זועקת כמעט מכל פרוייקט", כתבה, "קשה לשבת בישיבות מועצה כשמנסים להציג אותך כהזויה שרואה דברים שלא קיימים - אבל אני יודעת שלדברים שראיתי יש רק הגדרה אחת: שחיתות ציבורית".

ממפלגת יש עתיד נמסר בתגובה למעצר גנדלמן: "הנוהל אצלנו חד וברור: איש ציבור שנפתחה נגדו חקירה פלילית ישעה את עצמו מכל תפקידיו באופן מידי וחברותו במפלגה תופסק עד לבירור העניין. אנחנו מקווים שהחשדות יתבררו כשווא".

התנועה לאיכות השלטון מסרה בתגובה: "ברשויות המקומיות ממשיכים לספור את הימים עד ליום הבחירות, אך במקביל נאצלים לספור גם את ראשי הרשויות שממשיכים להיות חשודים במעורבות בפרשות שחיתות. עם כל יום שמושכת הפרקליטות את ההכרעה בחקירות שכבר נפתחו, גדל החשש שביום הבחירות ימצאו עצמם התושבים כשהם נאלצים לבחור באדם שיכול להיות ימצא עצמו מאחורי סורג ובריח מיד לאחר הכניסה לתפקיד. התנועה למען איכות השלטון קוראת לראשי הפרקליטות ומערך התביעה להגיע להכרעה בהקדם על מנת להבטיח מערכת בחירות נקייה ודמוקרטית ואת אמון הציבור ברשויות ובנבחריו".