לא הציבור - יחסי הציבור: היועמ"ש חשפה את האמת בסערת הכרטיסים

היועצת המשפטית של משרד הספורט ניסתה - באיחור ובדיעבד - להצדיק את מכירת הכרטיסים למשחק מול ארגנטינה, בחוות דעת הזויה. בדיון בכנסת, היא נאלצה להתוודות • פרשנות

הבושה הגדול בנוגע לסערת מכירת הכרטיסים למשחק נבחרת הכדורגל מול ארגנטינה לעובדי משרד התרבות והספורט לא קשורה, בסופו של דבר, לשאלה אם הכרטיסים הוחזרו או לא - בכל מקרה, 200 כרטיסים זו כמות זניחה. העניין כולו התנהל באופן שפשוט לא סופר את הציבור.

כסף ממשלתי הועבר למשחק הזה, אבל כלל לא דאגו שהוא יהיה אירוע ציבורי, ולא שאלו איזה אחוז מהכרטיסים הולך לציבור. מה שעניין את השרה מירי רגב ומקורביה זה להעביר את המשחק לירושלים, להיות קרובים ומעורבים באירוע שיש בו את מסי, ולקבל את יחסי הציבור.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ראש עיר, עובדי ציבור נוספים וקבלן נעצרו בחשד לשחיתות

גואטמלה: 25 הרוגים, מאות פצועים ונעדרים בהתפרצות הר געש

חשיפת הצינור: אשת השופט הוטרדה מינית - הצבא פשט על בית החשוד

בנושא הכרטיסים, זה מאוד ברור - הכסף הציבורי שהועבר לפרויקט הזה נוצל כדי לקבל הטבה למען עובדי המשרד. לא התייעצו עם אף גורם משפטי, והיועצת המשפטית של המשרד, עו"ד הדס פרבר אלמוגי, לא רק שלא עצרה את זה בזמן אמת, אלא אחרי שכבר חילקו את הכרטיסים לעובדי המשרד, היא כתבה חוות דעת הזויה וביזיונית, שבה היא משווה את האפשרות לקנות כרטיסים בלי תור למשחק עם ארגנטינה לתקדימים שבהם ניתנה לעובדי משרד התרבות והספורט אפשרות לרכוש כרטיסים למופעים בפסטיבל ישראל. זה פשוט לא אותו דבר.

חוות הדעת הזו ניתנה לאחר הפרסום ומכירת הכרטיסים לעובדי המשרד. כשיצאה ההודעה מטעם השרה שהכרטיסים הועברו רק אחרי אישור של היועמ"ש, היא לא טרחה להכחיש, ולא נמסרה לכתבים שום הודעת תיקון. היום היועמ"ש באה לוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת ונאלצה להתוודות על האמת - לראשונה בסיפור הזה.